Ako vidieť Cirque du Soleil naživo

Matúš Kočiš
6 min čítania

Vyberte si nejakú show. Máte (tento rok) na výber až 20 predstavení. Môžete zvoliť aj nejaké svoje kritérium pre výber najvhodnejšej show a stále máte šancu, že nie jedna show kritériám vyhovovať bude . Podmienkou môže byť napríklad svetadiel. Ako napríklad Európa.
Pri zotriedení predstavení podľa ich vzdialenosti, nemusí byť odstrašujúce v tom, že realizácia cesty by bola nereálna pri pár výsledkoch na začiatku.

Vyberte si svoju show, ktorú by ste chceli vidieť. Zájdite do cestovnej kancelárie nech vám zabezpečí všetko potrebné. Dnes nie je problém nájsť cestovné agentúry, ktoré poskytujú komplexné služby, ktoré budú stačiť na návštevu akejkoľvek show Cirque du Soleil. Predpokladá sa, že na väčšinu z predstavení Slnečného cirkusu je najlepšie sa dopraviť letecky. Je to v mnohom aj jediný spôsob dopravy. Počítajte teda s rezerváciou leteniek. Nakoniec môžete mať jednou ranou splnených viac snov. Okrem toho, že budete vidieť oslnivé predstavenie, budete letieť. Nie je to však všetko, pretože môžete navštíviť lukratívnu destináciu. Boli ste niekedy v Las Vegas? A chceli by ste tam ísť. Máte hneď minimálne sedem dôvodov, prečo by ste sa tam mohli ísť pozrieť. Boli tam už napríklad: minister Ján Počiatek, Boris Kollár, alebo herec Braňo Bystriansky.

Okrem dopravy vám cestovná kancelária zabezpečí aj hotelové ubytovanie. V európskych mestách pre výrazné ušetrenie nákladov môže stačiť aj penzión. Pri dlhších vzdialenostiach – letoch je priam nevyhnutné počítať s hotelom a s pohodlím, ktoré potrebujete. Rozhodne výrazne znížite únavu z cestovania a lepšie si vychutnáte aj pobyt v zahraničí.

Budete potrebovať aj rezervovať lístok na show. Cirque du Soleil veľmi dobre vie, že diváci naozaj nemajú problém cestovať a je samozrejmosťou, že vstupenky sú rezervovateľné ďaleko dopredu. Nie je problém cestu za predstavením poriadne naplánovať. O svoju rezervácii nemusíte mať obavy. Priamo z vášho domu si vstupenku rezervujete a vytlačíte (alebo si ju necháte poslať domov, či vyzdvihnete v pokladni v mieste predstavenia). Môžete si vybrať svoje miesto na sedenie vo virtuálnej prezentácii, kde vidíte priamo svoje sedadlo a zhodnotíte tak svoj výhľad (platí iba pre Grand Chapiteau a stále divadlá stálych show). Systém je maximálne zabezpečený a vylučuje komplikácie pri dvojitej rezervácii alebo problémoch s platením. Nemusíte mať žiadne obavy z problémov, ktoré by mali zabrániť vstupu na predstavenie. Pozorne si však vo vlastnom záujme prečítajte všetky údaje na vstupenke. Dajte si záležať, aby ste predišli stresom z nedostatku času (ak budete musieť čakať v dopravnej zápche, alebo zablúdite). Vopred si pozrite prístupové body a nájdite si miesto na parkovanie. Nezabudnite na čas otvorenia hľadiska pre divákov. Dajte si hlavne pozor na presnú hodinu začiatku predstavenia. Nechajte si dostatočnú rezervu na príchod k samotnému miestu show. Po začatí predstavenia vás personál do hľadiska vpustí až v najbližšej prestávke.

Nezabúdajte, že môžete využiť rôzne zľavy členov klubu (registrácia je zadarmo). Členovia majú tiež prístup k vstupenkám, ktoré nie sú hneď dostupné pre širokú verejnosť. Všimnite si tiež obmedzenia veku, alebo informácie potrebné pre zdravotne postihnutú osobu. V niektorých stálych show je hudba natoľko hlasná, že nemusí byť vhodná pre malé deti. Rovnako nie všetky predstavenia sú vhodné pre úplne malé deti. Samotná show môže byť svojou koncepciou nudná pre dieťa na rozdiel od Českých cirkusov, ktoré majú výlučne svoj program postavení pre tých najmenších.

Vašou poslednou úlohou je už len pripraviť komplete všetky zmyslové orgány na dvoj hodinové predstavenie. Sústredte sa a nebude na škodu aj trošku potrénovať. Pripravte sa na dávky emócii, sledujte príbeh show dostatočne pozorne. Všímajte si tváre hercov a artistov na scéne. Nečudujte sa, ak bude všetko na maximum prepracované do najmenších detailov.

Na záver už len niekoľko tipov:

Saltimbanco Salzburg Arena – Rakúsko (cesta autom s ubytovaním v Bratislave) 2.5 hodiny po dialnici A1 Viedeň – Salzburg

Varekai Moskva – Rusko (letecky)  alebo Londýn – Veľká Británia

ZAIA – Macao, Hong Kong v komplexe The Venetian® Macao, Cotai Strip®. v luxusnej destinácii. (stále ázijské predstavenie)

La Nouba – Florida – USA (stále predstavenie s hlavným číslom Power Track / Trampoline).

CRISS ANGEL® Believe™ Las Vegas, Nevada – USA (letecky) Luxor turisticky príťažlivá destinácia

KA Las Vegas, Nevada – USA (letecky) MGM Grand hotel, strhujúci príbeh jedna z technicky najpôsobivejších show

The Beatles LOVE – Las Vegas, Nevada – USA (oslava hudobnej legendy) At the Mirage

Kooza Canada, USA (predstavenie pod Grand Chapiteau)

OVO Canada, Usa (najaktuálnejšie putovné predstavenie)

Banana Shpeel od 19. novembra v Chicago, Illinois – USA.

kľúčové slová: , ,
zdieľať tento článok
Napísať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *