Alegria na Taiwane vypredaná

Matúš Kočiš
2 min čítania

Naozaj to nie je nič výnimočné. Skôr je to fakt, ktorý sa neustále opakuje pri každej putovnej show Slnečného cirkusu. Asi si na to treba zvyknúť a vstupenky si zarezervovať vždy dopredu.

Omnoho ale zaujívamejšia informácia je tá, ktorú priniesli noviny Taiwan Post o show Alegria, ktorá zavítala aj na tento ostrovný štát. Prvá návšteva v histórii Cirque du Soleil za svoju 25 ročnú existenciu v Taiwane znamenala rekordný predaj vstupeniek. Všetky termíny 56 plánovaných predstavení od 14. januára 2009 do 22. februára 2009 boli vypredané už niekoľko dní pred začiatkom predstavení.

„Bolo to najúspešnejšie otvorenie, ktoré sme kedy mali,“ povedal Mario D’Amico, Senior Vice President pre marketing spoločnosti Cirque du Soleil, počas rozhovoru s The China Post. „Zažili sme úspechy po celom svete, ale ešte sme nikdy nemali kompletne vypredané pred prvým predstavením.“

Nezávislý štát Taiwan je ostrovom ležiacim pri juhovýchodnom pobreží Číny (150-200 km), juhozápadne od Okinawy, na sever od Filipín. V hlavnom meste Tchaj-pej spolu s okrajovými štvrťami žije okolo 4 miliónov obyvateľov. Koľkí z nich, by chceli vidieť „bielu“ show Alegria, avšak kúpu lístkov si nechali na neskôr.

Alegria patrí k najúspešnejším show Cirque du Soleil. Za svoju 15 ročnú históriu ju videlo 10 miliónov divákov. Aj hudba k tejto show patrí k najúspešnejším v repertoári Slnečného cirkusu. Hudobný soundtrack Alegria dostal v Kanade platinovú platňu. V hitparáde Billboard Magazine’s bol 55 týždňov. Titulná pieseň Alegria bola nominovaná na Grammy Award v roku 1996 za najlepšiu inštrumentálnu skladbu so sprievodnými vokálmi.

Show Alegria bude ďalej pokračovať do Dubaia, kde rovnako môže očakávať vysoký záujem.

kľúčové slová: ,
zdieľať tento článok
8 komentárov
 • Dobrý den, máme záujem íst ako skupina na predstavenie Alegria do Salzburgu (10 dosp., 2 deti) – pozerám práve možnosti rezervovania lístkov – najlepšie za najvýhodnejšie ceny.
  prosím o spätne informácie, Lenka Lipovska, 0908 122 821

 • joooj velke lakadlo……ja by som aj šla…..teda chcela by som 🙂

 • Odporucam kupit listky na Alegriu cez Eventim je to asi najlacnejsie a najpohodlnejsie a pokial nechcete nakupovat cez Internet skoro v kazdom Vacsom meste maju predajne miesto kde Vam vstupenky ihned odovzdaju..

 • Ahojte,

  my mame listky kupene a suhlasim s Igorom,ze je to najlahsie a dokonca podla mojich info. aj najlacnejsie. Ak mate otazky kludne volajte: 0908658609

 • Presne tak Tibor…. V pripade otazok Vam tiez rad poradim 0903857527

 • Ahojte, 7.10.11 ideme na predstavenie do Salzburgu(ALEGRIA). Ideme autom tak rozmyslame ci sa niekto nechce pridat a tym si vzajomne usporit naklady na cestovne :-)). Ak mate zaujem volajte 0908658609

 • Ahojte mam na predaj 2 listky na Alegriu 9.10.2011 o 17:00 v Salzburgu su s vybornym vyhladom cena za kus 79 EURO…Omylom som kupil o 2 viacej ako potrebujem 0903 857 527

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *