Alegria – túžba urobiť svet lepším

Autor: Alegria 5 269 zobrazení

21 Mar 2011

Alegria patrí k najúspešnejším predstaveniam Cirque du Soleil. V réžii Franca Dragoneho a príbehom Gilles Ste-Croix s hudbou Reného Dupéré s premiérou 21 apríla 1994 v Montreale a neskôr na miestach po celom svete. Ak chcete zacítiť a spoznať Cirque du Soleil, mali by ste vidieť predstavenie Alegria naživo. Máte príležitosť. Alegria je na Európskom turné a najbližšie Slovensku bude na 5 dňovej zastávke v Salzburgu v jeseni 2011, kde sa odohrá len 7 predstavení. Po úspešnej organizácii výletu za Corteom vo Viedni chceme niečo podobné zorganizovať aj s Alegriou.

Alegria je španielske slovo znamenajúce radosť, jasot, šťastie. Je menší paradox v tom, že toto slovo sa používa vtedy, ak sme smutní, ak cítime bolesť. Vyjadruje fakt, že život ide ďalej. Máloktorý divák vo veselej show objaví pravú Alegriu so smútkom ale optimizmom.

alegria Od uvedenia predstavenia k 10 výročiu Cirque du Soleil v roku 1994 dnes patrí k najúspešnejším predstaveniam Slnečného cirkusu. Na turné je už viac ako 15 rokov – dnes v arénovej podobe. Výroba predstavenia stála 3 milióny dolárov. Je celosvetovo uznávanou a niekoľkokrát prestížne ocenenou show. Obsahuje hlboké umelecké vízie, stále aktuálnu a nadčasovú tému a veľmi úspešnú originálnu hudobnú kompozíciu celej show. Titulná skladba je dnes najhranejšou skladbou Cirque du Soleil. Príbeh bol spracovaný aj vo filmovej podobe v roku 1999.

Je ako blesk zo života. Príbeh, ktorý sa stvoril pre potrebu lepšieho života. Je oslavou života v jeho najprimitívnejšej podobe. Je o prežívaní v každodennom živote s neistotou, ktorá nás obklopuje. S témou stále aktuálnou v dnešnej dobe. Kráľovstvo bez kráľa, kde každý chce vládnuť. Svet kontrastov sily a bezmocnosti, krutosti a láskavosti. Zlo a utrpenie ostávajú len konštantnou silou, ktorú vie poraziť neporaziteľná žiara ľudského ducha. V réžii Franca Dragoneho a príbehom Gilles Ste-Croix s hudbou Reného Dupéré s premiérou 21 apríla 1994 v Montreale a neskôr na miestach po celom svete.

V Severnej Amerike v mestách ako New York, Washington, Atlanta, Miami

V Južnej Amerike v mestách ako Rio de Janeiro, Buenos Aires, Brazília

V Ázii v mestách ako Tokyo, Osaka, Singapúr, Hong Kong, Dubai

V Európe v mestách ako Amsterdam, Viedeň, Hamburg, Londýn, Barcelóna, Rím

V Austrálii v mestách ako Melbourne, Sydney

 

* (1994-1995) — Severoamerické turné

* (1996-1997) — Japonske turné

* (1997-1998) — Európske turné

* (1999-2000) — v letovisku Beau Rivage

* (2001-2002) — Ázijsko Pacifické turné

* (2002-2004) — Severoamerické turné 2

* (2004-2005) — Japonské turné 2

* (2006-2007) — Európske turné 2

* (2007-2008) — Juhoamerické turné

* (2009-2010) — Severoamerické turné – arénová podoba

* (2011) — Európske turné – arénová podoba

Oficiálny popis predstavenia:

Názov vychádza zo španielskeho slova – radosť, veselosť, jasanie. Predstavenie zobrazuje premeny spoločnosti počas celých stáročí.

Alegría je jedna z najpopulárnejších cestujúcich show Slnečného cirkusu, uvedená roku 1994. Rozpráva príbeh o nádeji a vytrvalosti. Hlavnou témou Alegríe je zneužitie moci, či už kráľmi, tyranmi alebo diktátormi. Show má za cieľ inšpirovať divákov, aby sa snažili byť lepšími jednotlivcami a zároveň pracovali spoločne pre prospech všetkých. ponúka nahliadnuť do hrôz minulosti i veľkých možností budúcnosti. ukazuje však aj podivuhodné akrobatické výkony a možnosti ľudského tela.

Show je sprevádzaná pôvodnou naživo hranou hudbou a vystupujú v nej iba ľudia. Základná línia predstavenia zostáva rovnaká, jednotliví účinkujúci a konkrétne zloženie scén sa však často obmieňa.

 

alegria_cirque Ak chcete zacítiť a spoznať plnohodnotný Cirque du Soleil, mali by ste vidieť predstavenie Alegria naživo. Máte príležitosť. Alegria je na Európskom turné a najbližšie Slovensku bude na 5 dňovej zastávke v Salzburgu v jeseni 2011. Odohrá sa tu len 7 predstavení. Po úspešnej organizácii výletu za Corteom vo Viedni chceme niečo podobné zorganizovať aj s Alegriou.

O predstavenie je mimoriadny záujem a takto v predstihu neexistujú žiadne zľavnené alebo inak zvýhodnené vstupenky. Neexistuje žiadna možnosť skupinových lístkov prostredníctvom nášho FAN KLUBu Slnečného cirkusu. Predstavenie cestuje mimo Grand Chapiteau ako upravené arénové turné a pre Salzburg je oficiálny predajca vstupeniek Ticket Express GmbH – eoticket.com. Snažili sme sa získať vstupenky akokoľvek zvýhodnené, ale neuspeli sme. Každý si môže rezervovať a kúpiť na vlastné meno maximálne 8 vstupeniek na jednu rezerváciu cez oficiálny odkaz

Odporúčame zakúpiť si lístky na termín 9. október 2011 (nedeľa) so začiatkom o 17:00.  Na tento dátum by sme chceli zorganizovať bližšie nešpecifikovaný spoznávací event. Ak sa chystáte na Alegriu do Salzburgu, kúpte si lístky na tento dátum a dajte nám vedieť. Ak nás bude zaujímavý počet, všetci sa možno stretneme na jednom spoločnom hoteli a možno budeme mať všetci rovnaký program – aspoň na večer.

 

Mohli by ste približne počítať s nasledovnými nákladmi

Cesta tam: Košice Salzburg 66 €

Ubytovanie: Salzburg (jedna noc) 54 €

Lístok na show Alegria: 94,15 €, alebo 77,28 €

Cesta späť: Salzburg Brno 54 €, Brno Košice 32 €

Spolu bez ubytovania: 229,13 € + ubytovanie 54 €.

 

Záverečným epilógom pre Alegriu je túžba a poslanie Cirque du Soleil urobiť svet lepším.

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Môžete sledovať všetky reakcie na tento článok aj formou RSS 2.0 feed.

1 komentár k téme Alegria – túžba urobiť svet lepším

Avatar

legnaw

9 09 2011 18:39

Kto nestihne Salzburg na jesen, 20-24. jun 2012 ma sancu zas vo Viedni (Stadthalle). huraaa
Pripadne nemecky Norimberg 13-17.6.

Diskusia

O Slnečnom cirkuse

Slnečný cirkus vznikol v kanadskom Montreale pred dvadsiatimi deviatimi rokmi. Svojím nevšedným umením dokázal nadchnúť divákov na celom svete. Hranicu zábavy posunul do nových dimenzií inovácie a dokonalosti, za čo získal množstvo ocenení. Jeho zakladateľ Guy Laliberty mu dal meno "Slnečný", pretože ho zaujala definícia Slnka ako symbolu mladosti, sily a energie. A presne taký je aj samotný cirkus. Jeho nápadité predstavenia sú originálnym synonymom krásy, talentu, odvahy a obdivuhodného ľudského úsilia.

  • antonie: Nic uzasnejdie son nevidela je to neopisatelny zazitok [...]
  • jakub: :( skoda :( [...]
  • jakub: Konecne :) [...]
  • Ján Nosko: Veľmi sa teším na vystúpenie KOOZA. Minulý mesiac som bol vo Wroclawe na Dralion, v januári na [...]
  • Ondrej: Neviete prosim, ci je sucastou Kooza pod Grand Chapiteau aj vystupenie "Wheel of death"? Alebo je to [...]

Kde je možné vidieť Slnečný cirkus

Najbližšie vystúpenia blízko Slovenska:

Od 4. Novembra do 8. Novembra 2015 - Viedeň show Varekai (lístky v predpredaji)