Alegria v Londýne

Autor: Alegria| Show 7 929 zobrazení

5 Aug 2008

Cirque du Soleil alebo Slnečný Cirkus sa vrátil do Londýna pri príležitosti 10. výročia založenia show, s ktorou tu už dvakrát boli. A ja som bol pri tom.

Sedím v honosnej Royal Albert Hall v Londýne, pozerám sa na tri zvláštne vtáčie kreatúry ako  iba tak blúdia, kontrolujú a z času na čas dobiedzajú do davu. Ďalší mrzutý muž s obrovským hrbom na chrbte, cylidnerom na hlave a v zamatovo červenej veste si starostlivo obžiera ľudí v hľadisku. Chvíľami sa snaží rátať koľko ich je až kým ho nevyrušia vtáčie kreatúry. Zaženie sa po nich svojou paličkou a oni mu dajú na chvíľku pokoj. Zrazu muž mohutným hlasom zvolá: ‘ Alegriiiaaaa!!! ‘ a za pochodu kapely oblečenej v bielo-strieborných kostýmoch a chytľavej muziky vkračuje do hľadiska.

Snívam? Nie, toto je svet zvaný Cirque du Soleil, kde  najmenej na pár hodín je možné všetko a nič. Alegria, obdivuhodná show od legendárneho cirkusu začína. Nájde sa v nej veľa spoločného s inými  predstaveniami tohto telesa; nápadité a honosné kostýmy, nádhernú a originálnu choreografiu, a navždy zapamätateľné postavy. V tomto fantastickom svete sa nachádzajú všetky klasické elementy, napätie, mrazenie a dych vyrážajúce akty. Akýkoľvek element ktorý máme radi alebo poznáme sa v tejto show s určitosťou nachádza.

Alegria vás vezme do čias keď fantázia bola súčasťou každodenného života; čias kráľov, kráľovien, kúzelníkov a bláznov. Alegria je niečo čo sa len veľmi ťažko dá opísať slovami. Človek túto ‘ Radosť ’ musí jednoducho zažiť. Dlhotrvajúci potlesk po skončení je jasným znakom toho, že niekoľkoročná drina týchto umelcov nevyšla nazmar. A ja sa už teším na ďalší príchod tohto jedinečného telesa. Februárový ‘ Varekai ‘ si určite nenechám újsť.

Článok je publikovaný aj na osobnom blogu autora

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


Môžete sledovať všetky reakcie na tento článok aj formou RSS 2.0 feed.

1 komentár k téme Alegria v Londýne

Avatar

Hyena

10 08 2008 8:52

Fleur obžiera ľudí v hľadisku? To snáď nie…

Diskusia

O Slnečnom cirkuse

Slnečný cirkus vznikol v kanadskom Montreale pred dvadsiatimi deviatimi rokmi. Svojím nevšedným umením dokázal nadchnúť divákov na celom svete. Hranicu zábavy posunul do nových dimenzií inovácie a dokonalosti, za čo získal množstvo ocenení. Jeho zakladateľ Guy Laliberty mu dal meno "Slnečný", pretože ho zaujala definícia Slnka ako symbolu mladosti, sily a energie. A presne taký je aj samotný cirkus. Jeho nápadité predstavenia sú originálnym synonymom krásy, talentu, odvahy a obdivuhodného ľudského úsilia.

  • antonie: Nic uzasnejdie son nevidela je to neopisatelny zazitok [...]
  • jakub: :( skoda :( [...]
  • jakub: Konecne :) [...]
  • Ján Nosko: Veľmi sa teším na vystúpenie KOOZA. Minulý mesiac som bol vo Wroclawe na Dralion, v januári na [...]
  • Ondrej: Neviete prosim, ci je sucastou Kooza pod Grand Chapiteau aj vystupenie "Wheel of death"? Alebo je to [...]

Kde je možné vidieť Slnečný cirkus

Najbližšie vystúpenia blízko Slovenska:

Od 4. Novembra do 8. Novembra 2015 - Viedeň show Varekai (lístky v predpredaji)