Alegria v Londýne

Šimon Melník
2 min čítania

Sedím v honosnej Royal Albert Hall v Londýne, pozerám sa na tri zvláštne vtáčie kreatúry ako  iba tak blúdia, kontrolujú a z času na čas dobiedzajú do davu. Ďalší mrzutý muž s obrovským hrbom na chrbte, cylidnerom na hlave a v zamatovo červenej veste si starostlivo obžiera ľudí v hľadisku. Chvíľami sa snaží rátať koľko ich je až kým ho nevyrušia vtáčie kreatúry. Zaženie sa po nich svojou paličkou a oni mu dajú na chvíľku pokoj. Zrazu muž mohutným hlasom zvolá: ‘ Alegriiiaaaa!!! ‘ a za pochodu kapely oblečenej v bielo-strieborných kostýmoch a chytľavej muziky vkračuje do hľadiska.

Snívam? Nie, toto je svet zvaný Cirque du Soleil, kde  najmenej na pár hodín je možné všetko a nič. Alegria, obdivuhodná show od legendárneho cirkusu začína. Nájde sa v nej veľa spoločného s inými  predstaveniami tohto telesa; nápadité a honosné kostýmy, nádhernú a originálnu choreografiu, a navždy zapamätateľné postavy. V tomto fantastickom svete sa nachádzajú všetky klasické elementy, napätie, mrazenie a dych vyrážajúce akty. Akýkoľvek element ktorý máme radi alebo poznáme sa v tejto show s určitosťou nachádza.

Alegria vás vezme do čias keď fantázia bola súčasťou každodenného života; čias kráľov, kráľovien, kúzelníkov a bláznov. Alegria je niečo čo sa len veľmi ťažko dá opísať slovami. Človek túto ‘ Radosť ’ musí jednoducho zažiť. Dlhotrvajúci potlesk po skončení je jasným znakom toho, že niekoľkoročná drina týchto umelcov nevyšla nazmar. A ja sa už teším na ďalší príchod tohto jedinečného telesa. Februárový ‘ Varekai ‘ si určite nenechám újsť.

Článok je publikovaný aj na osobnom blogu autora

kľúčové slová: , ,
zdieľať tento článok
1 komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *