Cirque du Soleil prvýkrát na Slovensku

agentúra Vivien
3 min čítania

Cirque Du Soleil SaltimbancoPredstavenie Saltimbanco je najdlhšie turné s ktorým sa Cirque du Soleil predstavil v roku 1992 a vyslúžil si rozsiahly ohlas v Európe, Severnej a Južnej Amerike, Austrálii, Japonsku a na Novom Zélande u viac ako 11,5 miliónov nadšených fanúšikov.

Cirque du Soleil Saltimbanco je vzrušujúce kaleidoskopické vystúpenie s maximálnou úctou k umeniu a kráse. Obsadzuje 50 vysoko kvalifikovaných umelcov z 20 rôznych krajín.

Saltimbanco je charakteristický so svojimi dych berúcimi akrobaciami a neuveriteľnou atletikou. Od zdanlivo nemožného balansovania, skákania a točenia s popierajúcou gravitáciou, dav baviace žonglovanie a akrobatické bicyklovanie, so slávnymi a veľmi unikátnymi klaunmi až po technické znalosti a extravagantné prevedenie, ktoré sa prepletajú s povznášajúcimi veľkolepými kostýmami, úžasným osvetlením, humorom, očarujúcou hudbou a mágiou. Plné farieb, zábavy a prekvapení, to je Saltimbanco, očarujúca a zábavná show pre celú rodinu.

Saltimbanco, z talianskeho „saltare  Banco“, čo doslova znamená „skákať na lavičke“, sa zaoberá mestskou skúsenosťou vo všetkých jej nespočetných formách: ľudia, ktorí tam žijú, ich zvláštnosti a podobnosti, rodiny a skupiny, hluk a ruch ulice a týčiace sa výšky mrakodrapov. Saltimbanco show je inšpirovaná mestskou zástavbou metropoly a jej malebnými obyvateľmi. Barokové ponímanie v názornej prehliadke  eklektických postáv uvádza divákov do vymysleného,  sveta snov, imaginárnych miest, kde rozmanitosť je dôvodom na nádej.

O Cirque du Soleil

Zo skupiny 20 pouličných účinkujúcich na svojich počiatkoch v roku 1984, sa Cirque du Soleil postupne stáva významnou organizáciou založenou v Québecu, ktorá poskytuje vysoko kvalitnú umeleckú zábavu. Spoločnosť má 5000 zamestnancov, z toho viac ako 1300 umelcov z viac než 50 rôznych krajín. Cirque du Soleil priniesol zázraky a potešenie pre viac ako 100 miliónov divákov vo viac ako 300 mestách na šiestich kontinentoch. V roku 2011 Cirque du Soleil predstavuje 22 vystúpení  súčasne po celom svete. Cirque du Soleil International má hlavné sídlo v kanadskom Montreale.

INFORMÁCIE O PREDSTAVENÍ

MIESTO

Zimný štadión Ondreja Nepelu

ČASOVÝ PLÁN (15 – 19 Február, 2012)

Streda, 15 februára o 20:00 hod.

Štvrtok 16 februára o 20:00 hod.

Piatok 17 februára o 20:00 hod.

Sobota 18 februára o 16:00 hod. a 20:00 hod.

Nedela 19 februára o 13:00 hod. a 17:00 hod.

CENA LÍSTKOV

Od 29 EUR do 69 EUR

15. február – 19. február 2012 – Bratislava show Saltimbanco (lístky v predpredaji – ticketportal.sk)

kľúčové slová: ,
zdieľať tento článok
9 komentárov
  • Rada by som sa opýtala, kde a od kedy sa dajú kúpiť lístky na predstavenie. Vďaka.

  • nie na Slovensku nebude a to asi aj preto, ze bude v Prahe, Budapesti a vo Viedni. Specialne Vieden si urcite nenechajte ujst a popozerajte sa uz teraz po listkoch – minaju sa

  • Dobrý večer prajem. Máme kúpené 4 lístky na sobotnajší večer 18.februára avšak sa nám čas prelína ešte s jednou udalosťou. Chcela by som sa opýtať, či nemá niekto záujem si vymeniť lístky z 18.februara za iný deň (v tej istej, alebo blízkej cene). Ak by sa ktosi našiel prosím kontaktujte ma mailom.

  • Ahojte, predam vyhodnejsie 2 listky na Slnecny cirkus z rodinnych dovodov. Mam listky na piatok 17 februára – 20:00 hod.
    Volajte 0948 045311.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *