Cirque du Soleil sa vracia do Bratislavy

agentúra Vivien
3 min čítania

Alegría je španielske slovo pre povznesenie, radosť a jasanie, Alegría má medzinárodné obsadenie, skladá sa z 55 účinkujúcich a hudobníkov z 15 krajín. Alegría sa nesie v barokovo-opernom štýle s okázalými farebnými kostýmami, originálnou živou hudbou a prepracovaným javiskom, ktoré slúži na podčiarknutie tohto úžasného predstavenia atletiky a umeleckého majstrovstva. Výsledkom je pôsobivý mix zručnosti, sily a rýchlosti kombinovaný s elegantnými, takmer nadpozemskými vystúpeniami.

 

Alegría je ukážkou tej najlepšej dych berúcej akrobacie vrátane dramaticky zmyslových synchronizovaných visiacich hrázd /Synchro Trapeze/a vysoko energickej vzdušnej akrobacie na vysokých tyčiach / Aerial High Bars/, kde odvážni účinkujúci letia vzduchom k tým, čo ich majú chytiť, ktorí sa hojdajú viac než 12 metrov nad javiskom. Predstavte si dvoch ohybných účinkujúcich, ktorí privedú k životu mongolské umenie hadích mužov a umelcov manipulujúcich s horiacimi nožmi okolo svojho tela v rytmickom a nebezpečnom Tanci ohňa a nožov /Fire-Knife Dance/.

Vibrácia mladosti príde na scénu v rýchlom tempe čísla zvanom Skladba sily /Power Track/, brilantnom predstavení synchronizovanej choreografie a skákaní na systéme trampolín, ktorý sa zázračne objaví pod podlahou javiska. V čísle Ruské tyče /Russian Bars/ letia umelci vzduchom s úchvatnými saltami a pretáčaniami uprostred letu, aby pristáli na 10-cm širokých tyčiach uložených na pevných pleciach chytajúcich. Alegría je omnoho viac ako len show . . . je to vzrušujúci a jedinečný zážitok, ktorý uchváti všetky vekové kategórie.

 

Cirque du Soleil

Cirque du Soleil, ktorý začínal ako skupina 20 pouličných umelcov v roku 1984, sa vypracoval na veľkú organizáciu so sídlom v kanadskom Quebecu,  ktorá poskytuje vysoko kvalitnú umeleckú zábavu. Spoločnosť má 5000 zamestnancov, vrátane viac než 1300 umelcov z viac než 50 krajín sveta.

 

 

Cirque du Soleil už priniesol údiv a potešenie viac než 100 miliónom divákov vo viac než 300 mestách vo vyše štyridsiatich krajinách na šiestich kontinentoch. Viac informácií o Cirque du Soleil nájdete na www.cirquedusoleil.com.

 

 

INFORMÁCIE O SHOW:

 

MIESTO:  

Zimný štadión O. Nepelu

 

TERMÍNY PREDSTAVENÍ (11. – 15. septembra 2013):

Streda, 11. September o 20:00

Štvrtok, 12. September o 20:00

Piatok, 13. September  o 20:00

Sobota, 14. September o 16:00 a 20:00

Nedeľa, 15. September o 13:00 a 17:00

 

Všetky informácie o show a lístkoch nájdete na

www.cirquedusoleil.com/alegria. www.ticketportal.sk

kľúčové slová: ,
zdieľať tento článok
Napísať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *