Cirque du Soleil sa vracia do Bratislavy

Autor: Alegria 5 054 zobrazení

12 Aug 2012

Cirque du Soleil s radosťou oznamuje, že s kritikmi oceňovaným predstavením Alegría vystúpi v Bratislave od 11.do 15. septembra 2013. Lístky pre verejnosť sú k dispozícii od 11. septembra v sieti Ticketportal, www.ticketportal.sk.

Alegría je španielske slovo pre povznesenie, radosť a jasanie, Alegría má medzinárodné obsadenie, skladá sa z 55 účinkujúcich a hudobníkov z 15 krajín. Alegría sa nesie v barokovo-opernom štýle s okázalými farebnými kostýmami, originálnou živou hudbou a prepracovaným javiskom, ktoré slúži na podčiarknutie tohto úžasného predstavenia atletiky a umeleckého majstrovstva. Výsledkom je pôsobivý mix zručnosti, sily a rýchlosti kombinovaný s elegantnými, takmer nadpozemskými vystúpeniami.

 

Alegría je ukážkou tej najlepšej dych berúcej akrobacie vrátane dramaticky zmyslových synchronizovaných visiacich hrázd /Synchro Trapeze/a vysoko energickej vzdušnej akrobacie na vysokých tyčiach / Aerial High Bars/, kde odvážni účinkujúci letia vzduchom k tým, čo ich majú chytiť, ktorí sa hojdajú viac než 12 metrov nad javiskom. Predstavte si dvoch ohybných účinkujúcich, ktorí privedú k životu mongolské umenie hadích mužov a umelcov manipulujúcich s horiacimi nožmi okolo svojho tela v rytmickom a nebezpečnom Tanci ohňa a nožov /Fire-Knife Dance/.

Vibrácia mladosti príde na scénu v rýchlom tempe čísla zvanom Skladba sily /Power Track/, brilantnom predstavení synchronizovanej choreografie a skákaní na systéme trampolín, ktorý sa zázračne objaví pod podlahou javiska. V čísle Ruské tyče /Russian Bars/ letia umelci vzduchom s úchvatnými saltami a pretáčaniami uprostred letu, aby pristáli na 10-cm širokých tyčiach uložených na pevných pleciach chytajúcich. Alegría je omnoho viac ako len show . . . je to vzrušujúci a jedinečný zážitok, ktorý uchváti všetky vekové kategórie.

 

Cirque du Soleil

Cirque du Soleil, ktorý začínal ako skupina 20 pouličných umelcov v roku 1984, sa vypracoval na veľkú organizáciu so sídlom v kanadskom Quebecu,  ktorá poskytuje vysoko kvalitnú umeleckú zábavu. Spoločnosť má 5000 zamestnancov, vrátane viac než 1300 umelcov z viac než 50 krajín sveta.

 

 

Cirque du Soleil už priniesol údiv a potešenie viac než 100 miliónom divákov vo viac než 300 mestách vo vyše štyridsiatich krajinách na šiestich kontinentoch. Viac informácií o Cirque du Soleil nájdete na www.cirquedusoleil.com.

 

 

INFORMÁCIE O SHOW:

 

MIESTO:  

Zimný štadión O. Nepelu

 

TERMÍNY PREDSTAVENÍ (11. – 15. septembra 2013):

Streda, 11. September o 20:00

Štvrtok, 12. September o 20:00

Piatok, 13. September  o 20:00

Sobota, 14. September o 16:00 a 20:00

Nedeľa, 15. September o 13:00 a 17:00

 

Všetky informácie o show a lístkoch nájdete na

www.cirquedusoleil.com/alegria. www.ticketportal.sk

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


Môžete sledovať všetky reakcie na tento článok aj formou RSS 2.0 feed.

Diskusia

O Slnečnom cirkuse

Slnečný cirkus vznikol v kanadskom Montreale pred dvadsiatimi deviatimi rokmi. Svojím nevšedným umením dokázal nadchnúť divákov na celom svete. Hranicu zábavy posunul do nových dimenzií inovácie a dokonalosti, za čo získal množstvo ocenení. Jeho zakladateľ Guy Laliberty mu dal meno "Slnečný", pretože ho zaujala definícia Slnka ako symbolu mladosti, sily a energie. A presne taký je aj samotný cirkus. Jeho nápadité predstavenia sú originálnym synonymom krásy, talentu, odvahy a obdivuhodného ľudského úsilia.

  • antonie: Nic uzasnejdie son nevidela je to neopisatelny zazitok [...]
  • jakub: :( skoda :( [...]
  • jakub: Konecne :) [...]
  • Ján Nosko: Veľmi sa teším na vystúpenie KOOZA. Minulý mesiac som bol vo Wroclawe na Dralion, v januári na [...]
  • Ondrej: Neviete prosim, ci je sucastou Kooza pod Grand Chapiteau aj vystupenie "Wheel of death"? Alebo je to [...]

Kde je možné vidieť Slnečný cirkus

Najbližšie vystúpenia blízko Slovenska:

Od 4. Novembra do 8. Novembra 2015 - Viedeň show Varekai (lístky v predpredaji)