Cirque du Soleil v Európe

Matúš Kočiš
3 min čítania

Som rád, že túto stránku navštevuje čoraz viac nových návštevníkov. Prevážna väčšina z nich hľadá informácie o tom, kde môžu Cirque du Soleil vidieť. Nedávno bol Slnečný cirkus opäť na Dvojke. Slovenskí diváci mali opäť možnosť vidieť záznamy z predstavení a zaznamenali sme zvýšenú návštevnosť. Diváci hľadali informácie o tom, kde by mohli vidieť predstavenie Slnečného cirkusu naživo. Chýbal tu doteraz prehľad o predstaveniach v Európe.

Na úvod teda nie veľmi príjemná informácia. Zmeškali ste predstavenie Varekai vo Viedni (september až október 2008) a tiež turné show Quidam vo Veľkej Británii (do apríla 2009). Upozorňovali sme (robili sme aj menšiu kampaň) na Varekai vo Viedni a Quidam v Londýne. Nepríjemnou informáciou je tiež fakt, že blízko Slovenska Slnečný cirkus, tak skoro, nepríde.

[singlepic id=23 w=120 h=41 mode=web20 float=left]Teraz však snáď lepšie správy. Na konci augusta 2009 prichádza arénová show Saltimbanco do Európy. Svoje arénové turné začína po štátoch Fínsko, Nórsko a Švédsko.

Stockholm, Švédsko od 17 septembra
Helsinki, Fínsko od 23 septembra
Turku, Fínsko od 30 septembra
Oslo, Nórsko od 8 októbra
Gothenburg, Švédsko od 4 novembra

Dá sa predpokladať, že na začiatku roka 2010 bude Saltimbanco pokračovať aj bližšie k hraniciam so Slovenskou republikou.

[singlepic id=22 w=71 h=32 mode=web20 float=left]Na svojom európskom turné je stále aj show Varekai. Na konci roka 2009 rozbije svoje Grand Chapiteau v Moskve, a začne prvý krok s dlhodobými investíciami v Rusku. Ďalej už nie je známe, kam bude pokračovať. Myslíme si však, že európske turné bude mať úspešne za sebou. Medzitým však ešte príde do Nemecka.

Lisbon, Portugalsko – May 15 to June 14, 2009
Gijon, Španielsko – July 9 to Aug. 2, 2009
Hamburg, Nenecko – Aug. 28 to Sept. 20, 2009
Moscow, Rusko – Oct. 23 2009 to Dec.13, 2009

Európa nie je zase až taká obrovská a hlavne sme v Európskej únii a môžeme si voľne cestovať. Preto sa možno veľké vzdialenosti od Slovenska nemusia zdať až také obrovské. Ideálne je však v tejto chvíli počkať si na august a september 2009 na Varekai v Hamburgu, alebo až na rok 2010 a Saltimbanco možno až magicky blízko Slovensku.

Ak budeme vedieť ďalšie plány putovných alebo arénových show v Európe, budeme o nich informovať v tomto článku.

zdieľať tento článok
Napísať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *