Cirque du Soleil v Európe

Autor: Saltimbanco| Show| Varekai 4 019 zobrazení

20 Máj 2009

Za posledný čas, máme za sebou vystúpenia Slnečného cirkusu najbližšie ako sa len dá pre slovenských fanúšikov. Účinkovanie v Európe nekončí a ďalej mapujeme všetky aktuálne známe plány putovných a arénových show v Európe.

Som rád, že túto stránku navštevuje čoraz viac nových návštevníkov. Prevážna väčšina z nich hľadá informácie o tom, kde môžu Cirque du Soleil vidieť. Nedávno bol Slnečný cirkus opäť na Dvojke. Slovenskí diváci mali opäť možnosť vidieť záznamy z predstavení a zaznamenali sme zvýšenú návštevnosť. Diváci hľadali informácie o tom, kde by mohli vidieť predstavenie Slnečného cirkusu naživo. Chýbal tu doteraz prehľad o predstaveniach v Európe.

Na úvod teda nie veľmi príjemná informácia. Zmeškali ste predstavenie Varekai vo Viedni (september až október 2008) a tiež turné show Quidam vo Veľkej Británii (do apríla 2009). Upozorňovali sme (robili sme aj menšiu kampaň) na Varekai vo Viedni a Quidam v Londýne. Nepríjemnou informáciou je tiež fakt, že blízko Slovenska Slnečný cirkus, tak skoro, nepríde.

Saltimbanco Teraz však snáď lepšie správy. Na konci augusta 2009 prichádza arénová show Saltimbanco do Európy. Svoje arénové turné začína po štátoch Fínsko, Nórsko a Švédsko.

Stockholm, Švédsko od 17 septembra
Helsinki, Fínsko od 23 septembra
Turku, Fínsko od 30 septembra
Oslo, Nórsko od 8 októbra
Gothenburg, Švédsko od 4 novembra

Dá sa predpokladať, že na začiatku roka 2010 bude Saltimbanco pokračovať aj bližšie k hraniciam so Slovenskou republikou.

Varekai Na svojom európskom turné je stále aj show Varekai. Na konci roka 2009 rozbije svoje Grand Chapiteau v Moskve, a začne prvý krok s dlhodobými investíciami v Rusku. Ďalej už nie je známe, kam bude pokračovať. Myslíme si však, že európske turné bude mať úspešne za sebou. Medzitým však ešte príde do Nemecka.

Lisbon, Portugalsko – May 15 to June 14, 2009
Gijon, Španielsko – July 9 to Aug. 2, 2009
Hamburg, Nenecko – Aug. 28 to Sept. 20, 2009
Moscow, Rusko – Oct. 23 2009 to Dec.13, 2009

Európa nie je zase až taká obrovská a hlavne sme v Európskej únii a môžeme si voľne cestovať. Preto sa možno veľké vzdialenosti od Slovenska nemusia zdať až také obrovské. Ideálne je však v tejto chvíli počkať si na august a september 2009 na Varekai v Hamburgu, alebo až na rok 2010 a Saltimbanco možno až magicky blízko Slovensku.

Ak budeme vedieť ďalšie plány putovných alebo arénových show v Európe, budeme o nich informovať v tomto článku.

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Môžete sledovať všetky reakcie na tento článok aj formou RSS 2.0 feed.

Diskusia

O Slnečnom cirkuse

Slnečný cirkus vznikol v kanadskom Montreale pred dvadsiatimi deviatimi rokmi. Svojím nevšedným umením dokázal nadchnúť divákov na celom svete. Hranicu zábavy posunul do nových dimenzií inovácie a dokonalosti, za čo získal množstvo ocenení. Jeho zakladateľ Guy Laliberty mu dal meno "Slnečný", pretože ho zaujala definícia Slnka ako symbolu mladosti, sily a energie. A presne taký je aj samotný cirkus. Jeho nápadité predstavenia sú originálnym synonymom krásy, talentu, odvahy a obdivuhodného ľudského úsilia.

  • antonie: Nic uzasnejdie son nevidela je to neopisatelny zazitok [...]
  • jakub: :( skoda :( [...]
  • jakub: Konecne :) [...]
  • Ján Nosko: Veľmi sa teším na vystúpenie KOOZA. Minulý mesiac som bol vo Wroclawe na Dralion, v januári na [...]
  • Ondrej: Neviete prosim, ci je sucastou Kooza pod Grand Chapiteau aj vystupenie "Wheel of death"? Alebo je to [...]

Kde je možné vidieť Slnečný cirkus

Najbližšie vystúpenia blízko Slovenska:

Od 4. Novembra do 8. Novembra 2015 - Viedeň show Varekai (lístky v predpredaji)