Cirque du Soleil: Vzdialené svety 3D film v našich kninách od 24.1.

Matúš Kočiš
3 min čítania

Film bol prvýkrát uvedený 20. októbra na Tokyo International Film Festival. Hlavné úlohy vo filme si zahrali Erica Kathleen Linz (Mia) a Igor Zaripov (The Aerialist).

Snímku napísal a režíroval Andrew Adamson („Shrek,“ „Letopisy Narnie: Lev, čarodejnica a skriňa“). Film pomáhal produkovať aj držiteľ Oscara James Cameron („Avatar“, „Titanic“). Práve on sa rozhodol sprodukovať a poskytol kompletné zastrešenie po technickej stránke 3D výroby a priestorového zvuku.

Film zachytáva rôzne udalosti, ktoré predstavujú jednotlivé umelecké a akrobatické výkony v tej najprepracovanejšej verzii od Cirque du Soleil. Nejde o dokumentárny film. Azda sa môže zdať, že film obsahuje filmové triky, no bolo by to hriechom. Ak sa aj zaiste zdajú niektoré sekvencie dorobené, nie je to nič viac ako reálny a živý ľudský výkon.

Príbeh filmu je postavený na snovej ceste dvoch mladých ľudí a je ako inak o láske (LOVE STORY). Film obsahuje cirkusové čísla zo siedmich show, ktoré boli pravdepodobne naživo nasnímané priamo na predstaveniach v Las Vegas. Ide o predstavenia „O“, KA, Mystére, Viva ELVIS, CRISS ANGEL Believe, Zumanity a The Beatles LOVE. Ak sa práve nechystáte na tieto predstavenia do Las Vegas film je pre vás jedinečnou príležitosťou vidieť azda to najlepšie z týchto show. Umelcov na „striebornom plátne“ uvidíte skákať, vznášať sa, plávať i tancovať.

Do slovenských kín má film priniesť Bonton Film, ktorý nám zároveň potvrdil, že premietanie filmu na Slovensku sa začne 24.1. 2013.

Slovenská premiéra: 24. 1. 2013 (Štvrtok)
Svetová premiéra: 20. 10. 2012 (Sobota)
Žáner filmu:  Fantasy, 3D film
Krajina pôvodu:  USA
Réžia: Andrew Adamson
Herci: Erica Linz (Mia), Igor Zaripov (The Aerialist), Matt Gillanders (Fire Breather), Dallas Barnett (Boss), Sophia Elisabeth (Amy), Lutz Halbhubner (Ringmaster), Jason Berrent, John Clarke (Sad Clown), Matt Gillanders (Fire Breather), Caroline Lauzon (Bateau flyer), Taras Shevchenko (Fireman)
Kamera: Brett Turnbull
Hudba: Ella Louise Allaire, Stephen Barton, Martin Lord Ferguson
Scenár: Andrew Adamson
Úprava: Sim Evan-Jones, Dirk Westervelt
Produkcia: Andrew Adamson, Martin Bolduc, James Cameron, Aron Warner
Spolupracovali:
Tim Coddington (line producer), Cary Granat (executive producer), Jim Hays (3D producer), Ed Jones (executive producer), Paul Morphos (co-producer), Jacques Méthé (executive producer), Deena Sheldon (pace producer), Jeff Tannebring (line producer), Jeff Zachary (pace producer), Rocky Oldham (co-producer), Dione Orrom (co-producer), Matthew Spiegel (co-producer), Leu Strope (co-producer)

Je nutné spomenúť, že toto nie je prvý pokus o uvedenie filmovej tvorby z produkcie Cirque du Soleil na trh. V roku 1999 cirkus uviedol svoj prvý film k show Alegria. O rok neskôr prišiel film Journey of man. Menej známe sú televízie série ako Fire Within (2002) a Solstrom (2003). Jedná sa o celovečerné filmy, ktoré nie sú dokumentárnymi filmami.

zdieľať tento článok
1 komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *