Corteo a jeho 3500 repríza

Autor: Corteo 2 768 zobrazení

29 Mar 2015

Predstavenie, v ktorom si zahral aj náš jediný herecký zástupca v zástupe umelcov Cirque du Soleil Juraj Benčík, dnes oslavuje 3500 reprízu predstavenia z roku 2005. Nikto sa iste nechystá znechutiť si túto oslavu pripomenutím si času avízovaného konca tejto show ešte v tomto roku.

Dnes Kolumbíjčania v meste Bogota budú mať o jeden zážitok viac. Okrem ďalšej reprízy predstavenia Corteo budú môcť priamo s umelcami oslavovať 3500 reprízu produkcie z roku 2005.

Gratulujeme so želaním, že snáď sme len v polovici.

Corteo3500Krátky pohľad do histórie zo zdroja Cirque du Soleil. Corteom malo možnosť oslavovať svoje 500. predstavenie 13. augusta 2006 v Chicagu, IL; jeho 1000. predstavenie 20. januára 2008 v San Diego, CA; jeho 1500. predstavenie 3. júna 2009 v japonskej Nagoji; jeho 2000. predstavenie v septembri 2010 v Kazani, Rusku; a nakoniec aj jeho 3000. predstavenie 17. júla 2013 v Sao Paule v Brazílii!

Po Kolumbii sa Corteo na nejaký čas presťahuje do Mexika. Navštívi mestá ako Merida, Guadalajara a Monterrey, pred uvedením svojich posledných show pod Grand Chapiteau v Mexico City.

Je tak smutné (ako bola radostná táto oslava) a zároveň ťažké, že Corteo má naplánované svoje posledné zatiahnutie opony. V Mexico City 22. novembra 2015, pod Grand Chapiteau sa bude konať posledná repríza tohto predstavenia. Predstavenie nebude prevedené do formátu Arény. S veľkou pravdepodobnosťou Corteo skončí a ostane len živou spomienkou u všetkých jeho divákov.

 

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


Môžete sledovať všetky reakcie na tento článok aj formou RSS 2.0 feed.

Diskusia

O Slnečnom cirkuse

Slnečný cirkus vznikol v kanadskom Montreale pred dvadsiatimi deviatimi rokmi. Svojím nevšedným umením dokázal nadchnúť divákov na celom svete. Hranicu zábavy posunul do nových dimenzií inovácie a dokonalosti, za čo získal množstvo ocenení. Jeho zakladateľ Guy Laliberty mu dal meno "Slnečný", pretože ho zaujala definícia Slnka ako symbolu mladosti, sily a energie. A presne taký je aj samotný cirkus. Jeho nápadité predstavenia sú originálnym synonymom krásy, talentu, odvahy a obdivuhodného ľudského úsilia.

  • antonie: Nic uzasnejdie son nevidela je to neopisatelny zazitok [...]
  • jakub: :( skoda :( [...]
  • jakub: Konecne :) [...]
  • Ján Nosko: Veľmi sa teším na vystúpenie KOOZA. Minulý mesiac som bol vo Wroclawe na Dralion, v januári na [...]
  • Ondrej: Neviete prosim, ci je sucastou Kooza pod Grand Chapiteau aj vystupenie "Wheel of death"? Alebo je to [...]

Kde je možné vidieť Slnečný cirkus

Najbližšie vystúpenia blízko Slovenska:

Od 4. Novembra do 8. Novembra 2015 - Viedeň show Varekai (lístky v predpredaji)