Corteo pre 84 Slovákov

Autor: Corteo| FAN KLUB 6 235 zobrazení

4 Mar 2011

Svetoznámy svetový kanadský divadelný cirkus označovaný ako moderný navštívilo v nedeľu 27.2. 2011 spolu s nami fanúšikmi Slnečného cirkusu ďalších viac ako 80 Slovákov. Videlo tiež Juraja Benčíka v hlavnej úlohe postavy klauna snívajúceho o vlastnom pohrebnom sprievode. Aj druhá výprava do Viedne skončila pre niektorých fanúšikov návštevou zákulisia show Corteo.

Na nedeľné predstavenie sme tentoraz poslali 84 fanúšikov Slnečného cirkusu. 71 z nich bolo prvýkrát pod Grand Chapiteau a bola to ich prvá živá skúsenosť s týmto cirkusom. Naplnila sa nám naša veľká túžba umožniť návštevu širokej verejnosti, ktorá bude môcť objaviť nádheru predstavenia atakujúceho všetky ľudské zmysly. Naším veľkým úspechom je vysoký záujem o zvýhodnené lístky na predstavenie z roku 2005 a ktoré malo v daný deň 2155 reprízu.

Lístky vyhradené pre fanúšikov Slnečného cirkusu sme rozdelili do dvoch sektorov 204 a 205. Nikto sa nesťažoval na výhľad. Príjemné pohodlné sedenie bolo prekvapením pre polovicu divákov. Všetci ostatní spozorneli pri slovenčine Juraja Benčíka. Áno, neuveriteľné je predsa možné. V predstavení Corteo Juraj Benčík hovorí okrem iného aj po slovensky.

Nasledujú reakcie niektorých divákov po predstavení:

Musím skutočne uznať, že to čo sme s manželkou videli bolo niečo neopísateľné. Z celého srdca sa chcem vášmu fanklubu veľmi pekne poďakovať za sprostredkovanie výnimočného zážitku. Navyše slovenčina v predstavení nás príjemne prekvapila. Sme hrdý na Juraja Benčíka a držíme mu v cirkuse palce.

Ondrej Žilina

Chcem sa vám veľmi pekne poďakovať za sprostredkovanie lístkov na predstavenie Corteo vo Viedni. Vo všetkom ste mali úplnú pravdu. Celá rodina sme odchádzali obohatení o zážitok na celý život. Osobne som nikdy nič podobné nevidela. S cirkusmi, ktoré chodia k nám do Bratislavy nie je čo porovnávať.

Hvizdošová Bratislava

chcel by som sa Vám veľmi pekne poďakovať za sprostredkovanie vstupeniek na slnečný cirkus….bol som tam s mojou rodinou a všetci sme boli nadšení….ja som sledoval väčšinu predstavenia s otvorenými ústami :)…… a aj Benčík zahral tú hlavnú postavu veľmi dobre…naozaj sa mi to veľmi páčilo a už teraz rozmýšlam nad tým či si neskočím pozrieť cirkus aj do salzburgu koncom roka

Peter Pospiš

chcem sa  Vám poďakovať za sprostredkovanie lístkov na cirkus. Včera sme boli obaja s manželom nadšení. Predsa len naživo je to úžasný zážitok.

S pozdravom Boledovičová

Cítim potrebu sa vám poďakovať za zorganizovanie krásneho večera na konci s dvojhodinovým bezchybným a výnimočným predstavením. Videli sme dané predstavenie nedávno v televízii no je nepopísateľné, čo sme zažili priamo naživo v hľadisku. Navyše ak sme mohli rozoznať slovenčinu v podaní Juraja Benčíka.

Viktor a Žaneta Ježekovci

Ešte raz vám chcem poďakovať za sprostredkovanie vstupeniek do Viedne – nadšené boli i moje deti a manželka.
Predstavenie je pre mňa veľkou inšpiráciou, nakoľko sa venujem kultúre. Ak bude predstavenie v blízkosti Slovenska , určite pôjdeme.

Laco Sekerka

Niet čo dodať!
Ešte raz ďakujem za vstupenky.

Marek Staňo, Košice

Tieto slová, reakcie a zážitok, ktorý Corteo zanechalo u divákov sú naším veľkým víťazstvom. Ďalší ľudia mohli objaviť to jedinečné, čo na planéte Zem existuje. Smelo môžeme vyhlásiť, že máme ďalších fanúšikov Slnečného cirkusu. Ďakujem všetkým, ktorí prispeli k úspešnej organizácii tohto eventu. Veľké ďakujem posielame Jurajovi Benčíkovi.

Naša organizácia ešte nekončí. Ešte pošleme viac ako 50 Slovákov na predstavenie 13.3. na 2173 reprízu show Corteo. Bude to posledná naša návšteva ako aj záver nášho snaženia. Zrekapitulujeme si našu organizovanú akciu. V číslach prezradíme finančný obrat, ktorý sme urobili v cene za vstupenky na predstavenie.

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Môžete sledovať všetky reakcie na tento článok aj formou RSS 2.0 feed.

1 komentár k téme Corteo pre 84 Slovákov

Avatar

Timike

14 03 2011 8:36

Asi existuje len jeden výraz na Corteo: hranica ľudských možností. Bolo to neuveriteľné, a tom nikto nepochopí, kým to neuvidí.

Mali sme super miesto, aj slovenčinu sme dobre počuli :DD

Farebný slnečný sen sa stal realitou….
Tešíme sa do Salzburgu!!!!

Diskusia

O Slnečnom cirkuse

Slnečný cirkus vznikol v kanadskom Montreale pred dvadsiatimi deviatimi rokmi. Svojím nevšedným umením dokázal nadchnúť divákov na celom svete. Hranicu zábavy posunul do nových dimenzií inovácie a dokonalosti, za čo získal množstvo ocenení. Jeho zakladateľ Guy Laliberty mu dal meno "Slnečný", pretože ho zaujala definícia Slnka ako symbolu mladosti, sily a energie. A presne taký je aj samotný cirkus. Jeho nápadité predstavenia sú originálnym synonymom krásy, talentu, odvahy a obdivuhodného ľudského úsilia.

  • antonie: Nic uzasnejdie son nevidela je to neopisatelny zazitok [...]
  • jakub: :( skoda :( [...]
  • jakub: Konecne :) [...]
  • Ján Nosko: Veľmi sa teším na vystúpenie KOOZA. Minulý mesiac som bol vo Wroclawe na Dralion, v januári na [...]
  • Ondrej: Neviete prosim, ci je sucastou Kooza pod Grand Chapiteau aj vystupenie "Wheel of death"? Alebo je to [...]

Kde je možné vidieť Slnečný cirkus

Najbližšie vystúpenia blízko Slovenska:

Od 4. Novembra do 8. Novembra 2015 - Viedeň show Varekai (lístky v predpredaji)