FAN KLUB

Slnečný cirkus

Toto je neoficiálny a jediný slovenský a český fan klub organizácie moderného cirkusu Cirque du Soleil (v preklade Slnečný cirkus) založený v júny 2008.

Cieľom týchto stránok je budovať a združovať komunitu nadšencov moderného cirkusu a informovať a zverejňovať zaujímavé, zábavné a očarujúce informácie.

Informácie sa budú týkať priamo organizácie Cirque du Soleil od jej založenia v roku 1984 až po súčasnosť. Sledujeme vystúpenia putovných show. Akonáhle sa v ich programe objaví miesto blízko Slovenska, budeme hneď o tom informovať a pozývať vás na predstavenie. Taktiež budeme informovať o všetkých stálych miestach jednotlivých predstavení po celom svete. Taktiež budeme sledovať vysielanie druhého verejnoprávneho programu Slovenskej televízie, ktorá niekoľkokrát v roku vysiela televízne záznamy z vystúpení tohto cirkusu. Nezabudneme vás upozorniť na ich vysielanie v televízii.

Redakcia

Copyright © slnecnycirkus.sk – cirquedusoleil.sk 2008-2014.

Všetok textový a multimediálny obsah a akékoľvek informácie uverejnené na serveri cirquedusoleil.sk sú vlastníctvom tvorcov a ďalších osôb, ktoré sa podieľajú na ich tvorbe v zmysle zákona č. 383/1997 Z.z. Všetky tu zverejnené dáta a údaje sú chránené autorskými právami. Akékoľvek distribuovanie obsahu uverejneného na tejto doméne alebo akýchkoľvek jej súčasti je možné až po získaní súhlasu autora. Grafické a textové odkazy na naše stránky môžete legálne uverejniť na Vašich stránkach. Názor redakcie a vedenia serveru cirquedusoleil.sk sa nemusí zhodovať s názormi autorov zverejnených príspevkov. Redakcia serveru cirquedusoleil.sk nezodpovedá za obsah príspevkov v diskusných skupinách. Za obsah a pravdivosť inzerátov a reklamných bannerov zodpovedajú zadávatelia kampaní.

Adresa redakcie:

redakcia cirquedusoleil.sk

Smreková 7

080 01 Prešov

Slovenská republika

Redakčný e-mail:

info@slnecnycirkus.sk

Telefonický kontakt pre médiá:

+421 (0) 911 311 213

Redakcia slnecnycirkus.sk:

Matúš Kočiš

zakladateľ, administrátor WordPress

xeepeet@slnecnycirkus.sk

Natália Petrášová

spoluzakladateľka, šéfredaktor obsahu

eithne@slnecnycirkus.sk

Redakcia cirquedusoleil.sk:

Maroš Hudák

prispievateľ

hudak@slnecnycirkus.sk

Karolína Šimeková

editorka

karolina@slnecnycirkus.sk

Monika Feiertag

redaktor a tvorca obsahu na facebook stránke

Externí prispievatelia:

Hyena, Martin Vystavil, Šimon Melník, Jozef Jaroščiak, Miriam Novanská, Adam Hauner, Katarína Zorjan, Andrea Varečková, David Kašpar, Juraj Benčík, Vladimír Leksa, Zdeno Kubina, John

O Slnečnom cirkuse

Slnečný cirkus vznikol v kanadskom Montreale pred dvadsiatimi deviatimi rokmi. Svojím nevšedným umením dokázal nadchnúť divákov na celom svete. Hranicu zábavy posunul do nových dimenzií inovácie a dokonalosti, za čo získal množstvo ocenení. Jeho zakladateľ Guy Laliberty mu dal meno "Slnečný", pretože ho zaujala definícia Slnka ako symbolu mladosti, sily a energie. A presne taký je aj samotný cirkus. Jeho nápadité predstavenia sú originálnym synonymom krásy, talentu, odvahy a obdivuhodného ľudského úsilia.

  • antonie: Nic uzasnejdie son nevidela je to neopisatelny zazitok [...]
  • jakub: :( skoda :( [...]
  • jakub: Konecne :) [...]
  • Ján Nosko: Veľmi sa teším na vystúpenie KOOZA. Minulý mesiac som bol vo Wroclawe na Dralion, v januári na [...]
  • Ondrej: Neviete prosim, ci je sucastou Kooza pod Grand Chapiteau aj vystupenie "Wheel of death"? Alebo je to [...]

Kde je možné vidieť Slnečný cirkus

Najbližšie vystúpenia blízko Slovenska:

Od 4. Novembra do 8. Novembra 2015 - Viedeň show Varekai (lístky v predpredaji)