Internetové hry inšpirované predstaveniami Cirque du Soleil

Matúš Kočiš
5 min čítania

V jednej takejto internetovej hre dokonca nejde ani tak o dobrý pocit z hry. Snaženie je dokonca odmenené hlavnou cenou v súťaži. Ide o show Varekai a hru, ktorú vám predstavím v tomto článku. Hlavná cena je veľmi zaujímavá. Môžete vyhrať VIP lístky do Tapis Rouge stanu na show Varekai. A to už sa oplatí hrať. Škoda, že sa súťaž uzavrela 26.9. Ale hru sa môžete hrať aj ďalej.

Začnem jednou milou jednoduchou hrou. Pravidlá sú veľmi jednoduché, keďže ide o puzzle. Máte k dispozícii hracie pole 4×4 kúskov puzzle. Celý obrázok je rozdelený na 15 častí. Ako správne tušíte, práve jedno miesto je voľné. A presúvaním jednotlivých kúskov máte rozhádzané časti obrázka správne k sebe poskladať. Na pozadí je pohľadnica Wintuk, takže nebude to nič ťažké.

Stránka s odkazom na internetovú hru

http://www.cirquedusoleil.com/CirqueDuSoleil/en/showstickets/wintuk/goodies/default.htm

Priamo odkaz na hru

http://www.cirquedusoleil.com/NR/ContentConnector/CS2000/SiteInterface/wintuk/goodies/game/Puzzle_en.html

Aj keď už s menším hráčskym adrenalínom, a bez možnosti výhry atraktívnej ceny, ale s príjemnou zábavou si môžete zahrať flashovú hru na motív predstavenia Varekai. Na úvodnej obrazovke máte dva postavičky známe z Varekai, ktoré s trampolínou odbíjajú „svojho kamaráta“ do vzduchu. Veľmi správne tušíte, že hra končí, ak vám kamarát spadne na zem. Nebojte sa, k dispozícii sú 3 životy. Kiežby aj v normálnom živote mali artisti v cirkuse niekoľko životov. OK, nechal som sa uniesť, je to len hra.

Okrem toho je hra ešte o niečo zaujímavejšia. Dve postavičky s trampolínou ovládate šípkami do strán a snažíte sa svojho kamaráta nasmerovať na jednotlivé vecičky, ktoré sa na obrazovke objavujú. Zbierate postupne všetky písmenká VAREKAI, za čo dostanete pri zozbieraní všetkých veľkú porciu bodov. Okrem toho sa snažte čo najrýchlejšie pozbierať krúžky automobilky Audi, hlavného sponzora show Varekai vo Viedni. Za zozbieranie všetkých 4 krúžkov dostávate bonusový čas.

To som práve ešte zabudol spomenúť, že čas je obmedzený. Ak stanovený čas uplynie, hra vám zoberie život.

Oficiálna stránka internetovej hry

http://www.varekaispiel.at/

Aj Dralion má svoju internetovú hru. Musím povedať, že je to jedna s najviac prepracovaných jednoduchých hier. V pekne naprogramovanej krajinke ovládate šikovného artistu, ktorý zbiera svietiace guličky. V hre prekonávate rôzne prekážky a nástrahy. Svoje skoky musíte presne načasovať. Pohybujete sa šípkami a skáčete medzerníkom. Vašou hlavnou úlohou je získať všetky 4 hlavné elementy: vzduch, voda, oheň a zem.

Internetová stránka hry

http://www.optuscirque.com.au/game/index.html

Ešte som si pre vás pripravil ďalšie dva internetové hry. Obe sú na tématiku kabaretného predstavenia pre dospelých – Zumanity. Na začiatku flashovej prezentácie vás tvorcovia hry upozornia na minimálny vek 18 rokov. Opäť máme k dispozícii veľmi pekne graficky urobené hry.

V Zumanity hoop sa najprv stretnete s Gigolom, ktorý vás ako správny hostiteľ pekne privíta. Ďalej sa už budeme v hre stretávať s peknou artistkou. Tak ako budete v hre postupovať a zvládať jednotlivé levely, artistka sa bude vyzliekať. Budete musieť udržať kurzor svojej myšky na malej bodke na obrazovke, ktorá sa pohybuje po určenej dráhe, pozostávajúcej z jednotlivých písmeniek ZUMANITY. Rýchlosť pohybu guličky sa postupne zrýchľuje.

Internetová stránka s hrou

http://www.zumanityhoops.com/

Druhou hrou je Zumanity waterbowl. Rovnomenné číslo patrí v predstavení k hlavným číslam. Pravidlá hry sú veľmi jednoduché. Opäť postupujete levelmi so stúpajúcou náročnosťou. Musíte postupne opakovať melódiu klikaním na rozmiestnené body.  Počítač postupne pridáva jeden bod melódie za druhým, a vy stále musíte bezchybne všetko dookola opakovať. Pokiaľ sa vám to bezchybne podarí, v jednotlivých predeloch medzi levelmi, uvidíte krátku show čísla waterbowl predvádzanú dvoma artistkami (vo vodnej pologuli)

Internetová stránka s hrou

http://www.zumanitywaterbowl.com/

Ak by ste našli ďalšie hry inšpirované predstaveniami Cirque du Soleil, nezabudnite nám o nich dať vedieť. Napríklad aj formou diskusie k tomuto článku. Alebo nám môžete poslať svoje najvyššie skóre.

kľúčové slová:
zdieľať tento článok
Napísať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *