Lístky na Cirque 2010 už v predaji

Autor: o Slnečnom cirkuse 4 624 zobrazení

30 Dec 2009

Cirque du Soleil od 15. decembra spúšťa predaj vstupeniek pre širokú verejnosť na najnovšiu putovnú show s pracovným názvom Cirque 2010. Slávnostná premiéra bude pod Grand Chapiteau 22. apríla 2010 v Montreale.

Už niekoľko rokov dozadu Slnečný cirkus uvádza každý jeden rok putovné predstavenie. Bola to Kooza, minulý rok OvO. V roku 2009 to okrem OvO nebola jediná premiéra novej show. Svoj repertoár moderný cirkus rozšíril aj o stále predstavenia v Chicagu so show Banana Shpeel a tiež ďalšou show v Las Vegas s názvom Viva Elvis.

Názov novej putovnej show sa dozvieme tesne pred jej premiériou v apríli. Tvorcovia sa inšpirovali ľudskou evolúciou a hľadaním rovnováhy. Režisérom a scenáristom show je Robert Lepage, ktorý napísal a režíroval aj doteraz najviac technickejšie predstavenie KÀ (prezentuje sa ako stále predstavenie v Las Vegas).

V predaji sú lístky na prvé dva zastávky severoamerického turné tejto show. Aj v takomto dostatočnom predstihu je pre istú skupinu ľudí lákadlom lístky si už dnes zakúpiť a predbehnúť tak davy ľudí. Obrovským lákadlom je aj samotná premiéra, ktorá bude v štýle Cirque du Soleil a novou show ešte znásobená.

MONTRÉAL – Quays of the Old Port
Začiatok 22. apríl 2010
kúpiť lístky

QUÉBEC CITY – Port of Québec
Začiatok 22. júl 2010
kúpiť lístky

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


Môžete sledovať všetky reakcie na tento článok aj formou RSS 2.0 feed.

Diskusia

O Slnečnom cirkuse

Slnečný cirkus vznikol v kanadskom Montreale pred dvadsiatimi deviatimi rokmi. Svojím nevšedným umením dokázal nadchnúť divákov na celom svete. Hranicu zábavy posunul do nových dimenzií inovácie a dokonalosti, za čo získal množstvo ocenení. Jeho zakladateľ Guy Laliberty mu dal meno "Slnečný", pretože ho zaujala definícia Slnka ako symbolu mladosti, sily a energie. A presne taký je aj samotný cirkus. Jeho nápadité predstavenia sú originálnym synonymom krásy, talentu, odvahy a obdivuhodného ľudského úsilia.

  • antonie: Nic uzasnejdie son nevidela je to neopisatelny zazitok [...]
  • jakub: :( skoda :( [...]
  • jakub: Konecne :) [...]
  • Ján Nosko: Veľmi sa teším na vystúpenie KOOZA. Minulý mesiac som bol vo Wroclawe na Dralion, v januári na [...]
  • Ondrej: Neviete prosim, ci je sucastou Kooza pod Grand Chapiteau aj vystupenie "Wheel of death"? Alebo je to [...]

Kde je možné vidieť Slnečný cirkus

Najbližšie vystúpenia blízko Slovenska:

Od 4. Novembra do 8. Novembra 2015 - Viedeň show Varekai (lístky v predpredaji)