Nový projekt inšpirovaný hudobnou legendou

Matúš Kočiš
4 min čítania

Slnečný cirkus každoročne spustí minimálne jednu celovečernú show. Je ťažké predstaviť si celý ten proces tvorby predstavenia moderného cirkusu do ten najdokonalejšej podoby. Do každej takej show je zapojených veľmi veľa kreatívnych ľudí. Celé prípravy od návrhov až po reálne stvárňovanie v náročných akrobaciách potrebujú istý čas. Dostatok času na tvorbu dáva priestor na tie najmenšie detaily. Výsledkom je precízne dolaďovanie všetkých prvkov tak, aby už nebolo čo zlepšovať. Súbor a ambiciózne projekty sa otvárajú aj za pomoci hosťujúcich tvorcov. Je výzvou robiť a nadviazať na úspechy Cirque du Soleil – tejto globálnej autority pre dokonalosť. Slnečný cirkus už dávno združuje nie len najlepších umelcov ale aj tvorcov. Je poctou pre každého človeka prispieť svojím dielom. Pozvánka na spoluprácu je vysokocenená.

Po premiére najnovšieho predstavenia TOTEM, z 22. apríla 2010, sa otvoril priestor pre ďalšiu show. Netrvá dlho a Cirque du Soleil po veľkolepej premiére avizuje ďalšiu show na ktorej bude pracovať. Už niekoľko týždňov po svetovej premiére novej show, montrealský cirkus oznamuje prípravu eventu s pracovným názvom Coming together. Veľká osobnosť akou je Kráľ popu a legenda Michael Jackson nemôže mať snáď lepšieho realizátora ako je Cirque du Soleil. Spojenie dokonalosti Cirque du Soleil a geniality Michaela Jacksona prebudená do života diela umelca v kreatívnej show projektu s veľkým odkazom.

Slnečný cirkus už má skúsenosti so spracovaním tém hudobných legiend. Hudba patrí k nášmu životu a je mnoho umelcov, ktorý sa prostredníctvom hudby stali legendou. Len niekoľko hudobných osobností sa dokázalo dostať nad ostatné hudobné legendy. O všetky tie najviac nesmrteľné má Cirque du Soleil najväčší záujem.

Show LOVE v Las Vegas bola prvým predstavením inšpirovaným hudobnou legendou. Umelci na U rampe a slogan All you need is LOVE v sile legendy The Beatles. Od roku 2006 je The Beatles LOVE exkluzívne prezentovaná v The Mirage v Las Vegas. Silný zážitok zo zábavy zachytený v tej samej podstate lásky je to pravé pre nablískanú show pre Las Vegas.

Ďalším predstavením inšpirovaným hudobnou legendou je Viva Elvis s poctou Elvisovi Presleymu. Hrá sa ako stála show v ARIA Resort & Casino v Las Vegas. Veľkolepým hudobným eventom bola aj show Delirium (ktoré malo svoju derniéru v roku 2008). Bola putovnou show, ktorú diváci mohli vidieť 27. 10. 2007 v Prahe. Predstavenie nepatrilo len pre nejakú hudobnú legendu. Delirium bola prvá multižánrová show s priestorovým zvukom 5.1, kde melódia, hudobníci, speváci a tanečníci boli hlavný lákadlom.

Avizovanou show Slnečného cirkusu v roku 2011 je Coming together s témov diela a odkazu Michaela Jacksona.  Je ďalšou hudobne ladenou show obohatenou o všetko, načo sme v predstaveniach Slnečného cirkusu zvyknutí. Očakávané arénové turné má začať na jeseň 2011. Potom sa show usídli do stáleho divadla v MGM Mirage. Stálym predstavením v Las Vegas bude od roku 2012. Cirque du Soleil má všetky predpoklady vzdať významným spôsobom hold osobe Michaela Jacksona.

Cirque du Soleil už pred šiestimi rokmi chcel realizovať myšlienku veľkolepej show. Až teraz sa dohodol s rodinou Jacksonových. Guy Laliberté nazval tento projekt mimoriadnou kreatívnou výzvou a avizoval, že by pomocou najmodernejšej techniky chcel sprostredkovať divákom zážitok, ktorý nebude podobný ničomu, čo Slnečný cirkus doteraz ponúkol.

Ešte ďalšie nové technológie posunú tvorivé hranice dopredu k jedinečnému zážitku tak, aby bolo možné cítiť, vidieť a počuť Michaelovu hudbu. Aj takto Cirque du Soleil za nás všetkých smrteľníkov zachová dedičtvo a uznanie Michaela Jacksona pre všetky budúce generácie.

Zdroj: http://www.cirquedusoleil.com/en/press/news/2010/michael-jackson.aspx

zdieľať tento článok
Napísať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *