Odhaľte tajomný ostrov Amaluna

Autor: Amaluna 3 127 zobrazení

1 Feb 2012

Slnečný cirkus aj v tomto roku 2012 rozšíri svoj repertoár celovečerných predstavení. V tomto článku vám predstavíme show Amaluna, ktorá je 32 predstavením. Pre tento rok je to najnovšia putovná show, ktorá sa zaradí pred TOTEM. Amaluna pozýva divákov na tajomný ostrov, ktorý je pod nadvládou Bohyne a riadený cyklami mesiaca.

visuel_amaluna_sitewebCirque du Soleil uvádza svoju 32 premiéru od svojho založenia v roku 1984. Produkuje ju skupina Desjardins Group (finančná skupina založená v roku 1900, dnes najväčšia asociácia družstiev v Severnej Amerike) pod réžijným vedením Diane Paulus, ktorá je renomovanou divadelnou režisérkou z New Yorku. Show Amaluna nahrádza pracovné označenie predstavenia Cirque 2012 a mení sa na najnovšiu putovnú show prezentovanú pod Grand Chapiteau s premiérou 19 apríla v Montreale a 25 júla v Quebecu.

Kráľovná ostrova, Prospera, riadi obrad dospievania svojej dcéry, ktorý ctí ženskosť, predstavuje obnovu, znovuzrodenie a rovnováhu, ktorá označuje odovzdávanie poznatkov a hodnôt z jednej generácie na druhú.

V dôsledku búrky spôsobenej kráľovnou, skupina mladých mužov sa vylodí na ostrove. Začína epický a emocionálny príbeh o láske medzi dcérou Prospery a statočným mladíkom. Táto láska však bude podrobená skúške. Dvojica musí čelik rade náročných skúšok a prekonávať prekážky, než môžu dosiahnuť medzi sebou vzájomnú dôveru, vieru a harmóniu.

Amaluna je spojením slov AMA, čo odkazuje na “matku” v mnohých jazykoch, a LUNA, čo znamená “mesiac,” symbol ženskosti, ktorý vyvoláva vzťah matky a dcéry, a myšlienku bohyne a ochránkyne planéty. Amaluna je tiež meno tajomného ostrova, kde sa príbeh odohráva.

Na najvážnejšiu úlohu, režiséra predstavenia, Cirque du Soleil nominuje tých najlepších. Umelecké nadanie predstaveniu skrze tejto role prenecháva Diane Paulus. Je umeleckou riaditeľkou profesionálneho neziskového divadla A.R.T. (American Repertory Theatre). Jej posledné diela sú opera The Gershwins’ Porgy and Bess v novej produkcii klasického amerického príbehu z roku 1930 – hrá sa na Broadwayi. Ďalej spomenieme Prometheus Bound, Death and The Powers, The Robots’ Opera - a nová opera Toda Machovereho v spolupráci s MIT Media Lab, ktorá mala svetovú premiéru v l’Opéra de Monte-Carlo, The Donkey Show, disco adaptácia A Midsummer Night’s Dream (sen noci svätojánskej), ktorá bola prezentovaná na Broadwayi po dobu 6 rokov bola na medzinárodnom turné, Best of Both Worlds Johnny Baseball.

 

Medzi ďalšie Dianine nedávne divadelné počiny patrí muzikál HAIR  na Broadwayi a Londýnskom West Ende, The Magic Flute (Canadian Opera Company), Il mondo della luna v Hayden Planetarium v New Yorku, Don GiovanniLe nozze di FigaroTurn Of The ScrewCosi fan tutte, a Monteverdiho trilógia Il ritorno d’Ulisse in patria, L’incoronazione di Poppea, a Orfeo v Chicago Opera Theatre.

Diane je profesorkou v anglickom oddelení Harvardskej univerzite. Bostonským magazínom bola nedávno menovaná jednou z 50 najmocnejších žien v Bostone. Je držiteľkou čestného doktorátu z Bostonského konzervatória. Amaluna je Dianinou prvou spoluprácou s Cirque du Soleil.

Tvorcovia predstavenia
Na predstavení Amaluna sa podieľalo 16 tvorcov pod vedením Guya Lalibertého

Guy Laliberté Umelecký šéf
Fernand Rainville Umelecká réžia
Diane Paulus Réžia
Scott Pask Návrh scény a rekvizít
Mérédith Caron Kostýmy
Bob & Bill Skladateľ
Jacques Boucher Zvukový majster
Matthieu Larrivée Svetlá
Karole Armitage Choreograf
Debra Brown Choreograf akrobacie
Caitlan Maggs Choreograf akrobacie
Rob Bollinger Acrobatic Performance Designer
Fred Gérard Technika a vybavenie
Patricia Ruel Rekvizity
Eleni Uranis Make-up
Randy Weiner Dramaturgia

 

Program turné:

Toronto, ON - od 5 September 2012 do 30 September 2012

Quebeck city, QC od 25 Júl 2012 do 19 August 2012

Montreal, QC od 19 Apríl 2012 do 20 Máj 2012


Amaluna je prezentovaná skupinou Desjardins Group a to aj vďaka prispeniu sponzorov pre kanadské turné 2012, ktorými sú: Infiniti, CGI, Xerox a Rogers ako oficiálny sponzor.

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


Môžete sledovať všetky reakcie na tento článok aj formou RSS 2.0 feed.

Diskusia

O Slnečnom cirkuse

Slnečný cirkus vznikol v kanadskom Montreale pred dvadsiatimi deviatimi rokmi. Svojím nevšedným umením dokázal nadchnúť divákov na celom svete. Hranicu zábavy posunul do nových dimenzií inovácie a dokonalosti, za čo získal množstvo ocenení. Jeho zakladateľ Guy Laliberty mu dal meno "Slnečný", pretože ho zaujala definícia Slnka ako symbolu mladosti, sily a energie. A presne taký je aj samotný cirkus. Jeho nápadité predstavenia sú originálnym synonymom krásy, talentu, odvahy a obdivuhodného ľudského úsilia.

  • antonie: Nic uzasnejdie son nevidela je to neopisatelny zazitok [...]
  • jakub: :( skoda :( [...]
  • jakub: Konecne :) [...]
  • Ján Nosko: Veľmi sa teším na vystúpenie KOOZA. Minulý mesiac som bol vo Wroclawe na Dralion, v januári na [...]
  • Ondrej: Neviete prosim, ci je sucastou Kooza pod Grand Chapiteau aj vystupenie "Wheel of death"? Alebo je to [...]

Kde je možné vidieť Slnečný cirkus

Najbližšie vystúpenia blízko Slovenska:

Od 4. Novembra do 8. Novembra 2015 - Viedeň show Varekai (lístky v predpredaji)