Prvé lúče Slnečného cirkusu na Slovensku

Autor: FAN KLUB 5 325 zobrazení

26 Jún 2008

Toto je prvý článok na týchto stránkach. Zároveň je to tiež tlačová správa, ktorá informuje o vzniku slovenského fan klubu kanadského moderného cirkusu s názvom Cirque du Soleil. V tomto článku by som chcel priblížiť, čo bude táto stránka obsahovať a ponúkať. O čom budú naši autori písať.

Cieľom týchto stránok je informovať a zverejňovať zaujímavé, zábavné, očarujúce informácie, ktoré bežne nenájdete na internete cez rôzne vyhľadávače zadaním kľúčových slov cirque du soleil.

Informácie sa budú týkať priamo organizácie Cirque du Soleil od jej založenia v roku 1984 až po súčasnosť. Budeme sa snažiť priamo spolupracovať s centrálou Cirque du Soleil a získať tak ďalšie neoceniteľné informácie priamo za horúca. Naším cieľom je prevádzkovať oficiálny slovenský funklub organizácie Cirque du Soleil a osloviť aj priamo kompetentných pracovníkov tejto organizácie.

Budeme sledovať vystúpenia putovných show. Akonáhle sa v ich programe objaví miesto blízko Slovenska, budeme hneď o tom informovať a pozývať vás na predstavenie. Taktiež budeme informovať o všetkých stálych miestach jednotlivých predstavení po celom svete. Rovnako budeme sledovať vysielanie druhého verejnoprávneho programu Slovenskej televízie, ktorá niekoľkokrát v roku vysiela televízne záznamy z vystúpení tohto cirkusu. Nezabudneme vás upozorniť na ich vysielanie v televízii.

K Slnečnému cirkusu patria aj ľudia. Táto organizácia sa skladá z vyše 3500 stálych zamestnancov z niekoľkých krajín sveta. Pokúsime sa priniesť profily tých najdôležitejších osobností. Špeciálne sa zameriame aj na Slovákov, ktorí sa dostali do Slnečného cirkusu. Na všetkých, ktorí prešli náročným konkurzom a ešte náročnejším tréningom. Budeme sa snažiť hľadať týchto ľudí a priniesť exkluzívny rozhovor zo zákulisia tréningového procesu a samotného vystúpenia v predstavení a ich bezpreostredné pocity a dojmy.

Naším cieľom je tiež prevádzkovať fotogalériu, online chat, internetové fórum orientované na túto jednu tému. Zosumarizujeme kompletnú filmografiu a hudobné soundtracky z jednotlivých predstavení. Hudba je mimoriadne pôsobivá a preto sa pokúsime niekoľko ukážok poskytnúť aj online. Výnimočnou dúfam bude aj CiruqeTV, ktorá bude vysielať promo videá, reportáže a dokumenty v nepretržitej slučke videozáznamov 24 hodín denne ako internetová televízia. Chceli by sme tiež ponúkať prezentačné predmety Cirque du Soleil, ktoré sa nachádzajú v oficiálnom internetovom obchode tejto spoločnosti. Okrem iných sú to aj  suveníry, plagáty, oblečenie, rôzne predmety, či DVD záznamy z vystúpení a hudobné CD s očarujúcou hudbou a knihy.

Myslíme si, že o Cirque du Soleil ako o modernom cirkuse a organizácii ľudia chcú vedieť viac, a že ich priaznivcov je v každej krajine veľa -Slovensko nevynímajúc. Snáď každý divák, ktorý zažil atmosféru Slnečného cirkusu ním bol očarený. Či už televíznym záznamom z vystúpenia alebo priamo naživo pod obrovským stanom Grand Chapiteau (Big Top) niekde v zahraničí. Slováci dostali tú šancu vďaka  televíznym záznamom predstavení Slovenskej televízie. V každom človeku zanecháva nezabudnuteľný zážitok. Umelci získavajú novú inšpiráciu k svojej tvorbe a spisovatelia  píšu dlhé recenzie. Budeme sa snažiť osloviť všetkých internetových autorov – blogerov, aby svoje články prezentovali aj na tejto FAN SITE stránke.

Ku každému článku sa môžete vyjadriť v komentároch, alebo ho ohodnotiť. Chceli by sme týmto dať možnosť prispieť obsahovo každému návštevníkovi. Dávame priestor na hodnotenie a samotné reakcie na články. Tvorí to pre nás spätnú väzbu a vznik malého komunitného portálu.

Ak vás teda o Slnečnom cirkuse zaujíma viac, ste na správnom mieste a pridajte si túto stránku do svojich obľúbených položiek.  Ak ste už videli nejaké z oslnivých vystúpení a chcete o svojich pocitoch napísať ostatným neváhajte nám napísať. Váš článok veľmi radi uverejníme.

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


Môžete sledovať všetky reakcie na tento článok aj formou RSS 2.0 feed.

3 komentárov k téme Prvé lúče Slnečného cirkusu na Slovensku

Avatar

Braňo

31 07 2008 22:38

Inak, dvaja slovenski umelci, ktori ucinkuju v Slnecnom cirkuse su Jan Petrovic, ucinkuje v show Saltimbanco a Alexandra Apjarova v show Delirium.

Avatar

Xeepeet

31 07 2008 22:46

Ano vieme o nich. O Petrovicovi pisal casopis Zivot. Clanok slnecna drina chcem publikovat aj tu. Cakam na vyjadrenie z casopisu. A Sasa je z Presova. Mozno s nou raz urobim rozhovor co a ako to tam vyzera. Ja som totiz tiez z Presova :)

Avatar

erika prihodova

29 12 2011 20:40

Sasu Apjarovu poznam osobne-spoluziacka zo strednej.Koncom roka bola doma v Presove aj so svojim syncekom.Velmi mila-drzim jej palce.

Diskusia

O Slnečnom cirkuse

Slnečný cirkus vznikol v kanadskom Montreale pred dvadsiatimi deviatimi rokmi. Svojím nevšedným umením dokázal nadchnúť divákov na celom svete. Hranicu zábavy posunul do nových dimenzií inovácie a dokonalosti, za čo získal množstvo ocenení. Jeho zakladateľ Guy Laliberty mu dal meno "Slnečný", pretože ho zaujala definícia Slnka ako symbolu mladosti, sily a energie. A presne taký je aj samotný cirkus. Jeho nápadité predstavenia sú originálnym synonymom krásy, talentu, odvahy a obdivuhodného ľudského úsilia.

  • antonie: Nic uzasnejdie son nevidela je to neopisatelny zazitok [...]
  • jakub: :( skoda :( [...]
  • jakub: Konecne :) [...]
  • Ján Nosko: Veľmi sa teším na vystúpenie KOOZA. Minulý mesiac som bol vo Wroclawe na Dralion, v januári na [...]
  • Ondrej: Neviete prosim, ci je sucastou Kooza pod Grand Chapiteau aj vystupenie "Wheel of death"? Alebo je to [...]

Kde je možné vidieť Slnečný cirkus

Najbližšie vystúpenia blízko Slovenska:

Od 4. Novembra do 8. Novembra 2015 - Viedeň show Varekai (lístky v predpredaji)