Prvé predstavenie Cirque du Soleil na Slovensku

Matúš Kočiš
5 min čítania

personnage01Dnes (15.2. 2012) o 20:00 bude mať na Slovensku premiéru show Saltimbanco so živou kapelou a pôvodnou show – najstaršou v repertoári Cirque du Soleil.

Predstavenie Saltimbanco je najdlhšie turné s ktorým sa Cirque du Soleil predstavil v roku 1992 a vyslúžil si rozsiahly ohlas v Európe, Severnej a Južnej Amerike, Austrálii, Japonsku a na Novom Zélande u viac ako 11,5 miliónov nadšených fanúšikov.

Predstavme si dejisko arény, ktorá hosťuje Slnečný cirkus

Zimný štadión Ondreja Nepelu (bývalé názvy Samsung Aréna, ST Arena, T-Com Arena) je najstaršou hokejovou halou na Slovensku.

Najstaršiu striekanú ľadovú plochu v Bratislave uviedli do prevádzky v roku 1871. Prvé bratislavské klzisko s umelým ľadom na dnešnej Trnavskej ceste začali budovať 28. októbra 1939. Do prevádzky ho uviedli pred Vianocami 1940, prvé oficiálne hokejové stretnutie tu odohrali 21. decembra 1940. Klzisko však nebolo kryté a sektor pre divákov okolo mantinelov ponúkal len 300 miest pre fanúšikov hokeja. Prvé tribúny pribudli v rokoch 1948-49, čím sa zvýšila kapacita na 11-tisíc divákov. V roku 1958 ľadovú plochu zastrešili kvôli konaniu majstrovstiev Európy v krasokorčuľovaní. Takisto vytvorili vyše 4000 miest na sedenie.

Doteraz poslednú výraznú rekonštrukciu absolvoval štadión v období rokov 1990 a 1992. Bratislava bola spoločne s Prahou organizátorom MS v ľadovom hokeji v roku 1992. Pri vtedajšej rekonštrukcii sa jednalo o výraznú zmenu interiéru haly. Obmenili sa šatne, zrušili sektor na státie a štadión dostal novú oceľovú strechu – ostali však nepopulárne nosné stĺpy v hľadisku, ktoré bránili lepšiemu výhľadu.

S kompletnou prestavbou štadióna pre hokejový svetový šampionát v roku 2011 začalo mesto Bratislava 23. apríla 2009. Ukončenie prác na stavbe zimného štadióna sa predpokladá koncom novembra 2010, tréningové haly a podzemné parkovisko by mali byť hotové 28. februára 2011.

Do roku 2008 bola kapacita štadióna 8 350 divákov na sedenie vrátane Sky boxov, Sky Lounge, po prestavbe je kapacita haly 10 000 miest.

História „Starého“ zimného štadióna, dnešného Zimného štadióna Ondreja Nepelu, sa začala písať v roku 1871 keď bola v Bratislave otvorená najstaršia striekaná ľadová plocha. Odvtedy boli korčuľovaniachtiví bratislavčania odkázaní na milosť a nemilosť počasia.

Postupne vzniklo niekoľko ďalších, rozmermi spôsobilých, plôch – na Edlovej, alebo Vazovovej ulici, na dvore kina Atlon, v Medickej záhrade na Prayovej ulici, ale hrávalo sa aj na jednom z umelých jazier na Železnej studničke.

listkyPre show Saltimbanco bude priestor štadióna rozdelený na dve polovice. V jednej z nich sa bude nachádzať zákulisie a zázemie pre účinkujúcich a artistov a v druhej bude pódium a divácke sektory. Zimný štadión sa premení na divadlo. Vstup do haly je cez sklápacie schodisko označené sloganom tadiaľto za výnimočnými zážitkami

Cena lístkov je od 29 EUR do 89 EUR (žiadne zľavy sa neposkytujú)

  • cenová kategória 29 Eur 325 miest na sedenie
  • cenová kategória 39 Eur 475 miest na sedenie
  • cenová kategória 49 Eur 349 miest na sedenie
  • cenová kategória 59 Eur 1562 miest na sedenie
  • cenová kategória 69 Eur 1227 miest na sedenie
  • cenová kategória 89 Eur 1146 miest na sedenie

Celkový počet miest na sedenie je 5084. Počas ôsmich predstavení môže predstavenie v Bratislave vidieť 40 672 platiacich divákov za predpokladu, že budú všetky predstavenia vypredané.

Začali sa predávať vstupenky aj na takzvanom čiernom trhu a nelegálne, nakoľko sa predávajú za vyššiu cenu ako je uvedená na vstupenke. Dopyt po lístoch by bol iste väčší ak by začiatkom februára nebol pre veľký záujem pridaný nový (ôsmi) termín 17. 2. o 16:00. Už v januári bolo na sedem predstavení k dispozícii len niečo málo pod 500 kusov lístkov (všetky však už na nie veľmi atraktívnych miestach a často oddelene po jednom mieste).

vstupenky ako inzeráty na Bazos.sk

 

pridajte sa do našej facebookovskej skupiny:
http://www.facebook.com/slnecnycirkus a pozvite ďalší fanúšikov k nám

ponúkame vám informačnú brožúru k predstaveniu Saltimbanco

Zajtra (16.2. 2012) skupina odohraje druhé predstavenie o 20:00. Zajtra sa budeme v článku venovať hudbe v show.

zdieľať tento článok
1 komentár
  • Mala som tu možnosť vidieť a zažiť atmosféru a nedá sa to opísať je to jedným slovom Úžasné hudba kostýmy a preciznost fantázia očarujúce zážitok ktorý ostane dlhov mojej mysli.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *