Putovné predstavenia (touring shows)

 

Svetová premiéra: 24. apríl 2014

Oficiálny popis predstavenia: 

Čo ak by ste mohli zmeniť realitu na vaše želanie? Ponorte sa do sveta kuriozít kde uvidíte čomu neveríte: svet KURIOS™ – vitrína kuriozít od Cirque du Soleil. Predstavenie vás vtiahne do tajomného a fascinujúcej ríše ktorá dezorientuje zmysly a  napadne vaše vnímanie až sa budete čudovať: “je to reálne alebo len výplod mojej predstavivosti?”

Vstúpte do výkladnej skrine kuriozít ambiciózneho vynálezcu, ktorý sa vzpiera zákonom času, priestoru a rozmerom aby bolo možné objaviť všetko čo je okolo neho. Zrazu viditeľné sa stane neviditeľným, Suddenly, the visible becomes invisible, výhľad transformovaný a svet je doslova hore nohami na mieste kde je krása tak záhadná. V tejto ríši z druhej polovice 19 storočia, je realita dosť relatívna podľa toho ako ju naše vnímanie dokáže zmeniť. Názov tejto show odkazuje k pokorným a odvážnym postavám, ktoré obývajú vitrínu kuriozít.

KURIOS – vitrína kuriozít  je dômyselná zmes neobvyklých aktov a ohromujúcej akrobatickej šikovnosti z dielne Cirque du Soleil. Nechajte nech vám KURIOS ukáže čo všetko je možné vďaka sile predstavivosti.

Turné: Montreal a Quebec city v QC, Toronto, On

Svetová premiéra: 19. apríl 2012

Oficiálny popis predstavenia: 

Amaluna pozýva divákov na tajomný ostrov, ktorý je pod nadvládou Bohyne a riadený cyklami mesiaca.

Kráľovná ostrova, Prospera, riadi obrad dospievania svojej dcéry, ktorý ctí ženskosť, predstavuje obnovu, znovuzrodenie a rovnováhu, ktorá označuje odovzdávanie poznatkov a hodnôt z jednej generácie na druhú.

V dôsledku búrky spôsobenej kráľovnou, skupina mladých mužov sa vylodí na ostrove. Začína epický a emocionálny príbeh o láske medzi dcérou Prospery a statočným mladíkom. Táto láska však bude podrobená skúške. Dvojica musí čelik rade náročných skúšok a prekonávať prekážky, než môžu dosiahnuť medzi sebou vzájomnú dôveru, vieru a harmóniu.

Turné: Severná Amerika

show_totemSvetová premiéra: 22. apríl 2010

Oficiálny popis predstavenia: 

TOTEM – fascinujúca cesta po stopách ľudského druhu od ich počiatku zrodenia, od obojživelníkov, až po konečnú túžbu lietať. Ich charakter sa vyvíja v etape evokujúcich obrých korytnačiek, ktoré boli symbolom pre mnohé starodávne civilizácie.

Inšpirované mnohými nájdenými mýtmi. TOTEM vykresľuje, cez mnohé vizuálne a akrobatické jazyky, evolučné vývoje druhov.

Niekde medzi vedou a legendou TOTEM skúma vzťahy, ktoré sa viažu z človeka na ďalšie druhy, na ich sny a ich nekonečný potenciál.

Turné: Severná Amerika

show_ovoSvetová premiéra: 23. apríl 2009

Oficiálny popis predstavenia: 

OVO je prudký nával do farebného ekosystému hemžiaceho sa života, kde hmyz pracuje, jedáva, plazí sa, trepoce krídlami, hrá sa, bojuje a hľada lásku v nikdy nekončiacom a nepokojnom pohybe. Hmyzí domov je svet biodiverzity a krásy preplnený s hlučnou aktivitou a pohybom v tichom dojatí.

Keď sa záhadné vajíčko objaví v ich strede, hmyz bude omráčeny a dotieravo zvedavý kvôli ironickým predmetom ktoré reprezentuje záhada a cyklus ich životov.

Je to láska na prvý pohľad, keď nemotorný a nepredvídateľný hmyz príde do tejto uponáhľanej komunity a úžasná lienka upúta jeho pozornosť – a ten pocit je vzajomný.

OVO je preplnený kontrastom. Ukrytý a záhadný svet pri našich nohách sa prejavuje ako riadený a vášnivý, hlučný a tichý, pokojný a chaotický. Tak ako Slnko vychádza v novom jasnom dni pulzujúcom v cykle hmyzu, ktorý začína stále odznova.

Turné: Ázia

show_koozaSvetová premiera: 19. apríl 2007

Oficiálny popis predstavenia: 

KOOZA rozpráva príbeh Nevinnosti o melancholickom samotárovi, ktorý hľadá svoje miesto vo svete.

Toto predstavenie je návrat k začiatkom Cirque du Soleil. Predstavenie spojuje dve cirkusové tradície –  akrobatický výkon a umenie šaškovať. Show poukazuje na fyzické nároky na ľudský výkon vo všetkej jej sláve a krehkosti, prezentovaná vo farebnej spleti, ktorú zdôrazňuje bezočivý divadelný humor.

Cesty Nevinnosti privádzajú samotára do styku s kopou komických charakterov ako Kráľ,  Podvodník, Zlodej a nepríjemný Turista a jeho Zlý pes.

Medzi pevnosťou a krehkosťou, smiechom a úsmevom, zmätkom a harmóniou, KOOZA skúma témy strachu, identity, uznania a výkonu. Predstavenie je situované v elektrizujúcom a exotickom vizuálnom svete plnom prekvapení, napätia, chladu, odvahy a celkového zapojenia všetkých charakterov do deja.

Turné: Európa, Mníchov, Paríž, Amsterdam, Viedeň, Düsseldorf

show_corteo

Svetová premiera: 21. apríl 2005

Oficiálny popis predstavenia: 

CORTEO, čo znamená v Taliančine „pohrebný sprievod“, je radostná procesia, slávnostný sprievod vytvorený klaunom. Show spojuje vášeň herca s láskavosťou a silou akrobata, aby vnorila publikum do divadelného sveta zábavy, komédie a spontánnosti v tajomnom priestore medzi nebom a zemou.

Klaun si predstavuje svoj vlastný pohreb odohrávajúci sa v karnevalovej atmosfére s anjelmi nad hlavou, ktorí ho ticho pozorujú . V show sa jedná o porovnávanie veľkého s malým,  smiešneho s tragickým,  mágie a perfekcie, šarmu a imperfekcie, a taktiež o zvýraznenie klauna a jeho krehkosti, rovnako štedrosti a dobroty ukazujúcej humanitu, ktorá je v každom z nás.

Hudba, ktorej podstatou je lyrika a hravosť, nesie Corteo cez nekonečné oslavy, v ktorých ilúzie dráždia realitu.

Turné: Južná Amerika

Arénové predstavenia (arenas shows)

show_varekaiSvetová premiera: 24. april 2002

Oficiálny popis predstavenia: 

Svet ležiaci hlboko uprostred lesa, na vrchole sopky – VAREKAI. Osamelý mladý muž spadne z oblohy a príbeh Varekai sa môže začať. V zajatí tieňov magického lesa, na mieste, kde žijú fantastické bytosti, sa mladý muž vydá na cestu za absurdným a zároveň neobyčajným dobrodružstvom. V ten deň sa niekde na kraji sveta, tam, kde sa môže stať všetko, začína znovuobjavovanie života.

Slovo Varekai pochádza z rómskeho jazyka a znamená niečo ako univerzálni kočovníci. Pod režisérskou taktovkou Dominika Champagne vzdáva vystúpenie Slnečného cirkusu hold nomádskej duši, podstate a umeniu cirkusovej tradície a nekonečnej vášni všetkých, ktorých hľadanie nového života priviedlo až na chodník vedúci k – Varekai.

Turné: Severná Amerika

Michael Jackson THE IMMPORTAL World TourSvetová premiera: 2. október 2011

Oficiálny popis predstavenia:

Fascinujúce spojenie hudby, tanca a vizuálnej nádhery vtiahne diváka do tvorivého sveta Michaela Jacksona. Obrovská, elektrizujúca halová produkcia odhaľuje, prečo táto šou dominuje, ako žiadna iná! Michael Jackson – The Immortal World Tour vnára pred očami publika do jeho piesní nezabudnuteľnú fantáziu a umelecké vyjadrenie. Predstavenie je určené pre fanúšikov, ktorí Michaela uctievali, bez predsudkov a sú vyrovnaní s jeho umeleckou tvorivosťou.

Michael Jackson – The Immortal World Tour ponúka pohľad do sveta fantázie, kde korene človeka a muzikanta, rovnako ako aj zdroj jeho tvorivého impulzu zostávajú v anonymite. Pôjde o jeho snahu, motiváciu, vzťah k hudbe, rozprávkam, kúzlam, tancu a krehkej kráse, ktoré rozlúštia zdanlivo harmonický charakter.

Ťažiskovým bodom turné bude Jacksonova popová hymna a obrovská aura, z nej vyžarujúca. Bude tak precítená, že energia z nej sálajúca bude neuveriteľná a intenzita úchvatná. Pripravte sa tiež na fenomenálne výkony 64 tanečníkov, hudobníkov a akrobatov, ktorí sa pokúsia vyjadriť Michaelove posolstvo lásky, mieru a jednoty.

Turné: Dubai – AE, Severná Amerika

 show_quidamSvetová premiera: 23. apríl 1996

Oficiálny popis predstavenia: 

Quidam (ktosi, fran.), je príbeh osamotenej postavy stojacej na rohu ulice. Príbeh človeka, ktorý sa prestal ponáhľať. Môže to byť každý. Niekto, kto prišiel, pohybuje sa a žije v našej spoločnosti plnej anonymity. Člen z davu, jeden z tichej väčšiny. Jeden, kto koná, spieva a sníva za nás všetkých. Toto je Ktosi, koho Cirque du Soleil oslavuje.

Mladé dievča zúri. Videla už všetko, čo sa tu dá vidieť a jej život stratil všetok význam. Jej zlosť otriasla jej malým svetom a nájde samu seba až vo svete pána Ktosi. Nadviaže kontakt s veselým sprievodcom takisto ako s iným charakterom, viac tajomným, kto sa ju pokúsi oklamať s nezvyčajnosťou, rozrušovaním a zastrašovaním.

Turné: Európa – Francúzsko, Nemecko

 

Stále predstavenia (resident shows)

Predstavenia v Las Vegas