Slnečná internetová televízia

Autor: o Slnečnom cirkuse 2 437 zobrazení

18 Máj 2009

Môžete čítať tu zverejnené články o Slnečnom cirkuse dokolečka stále znova a znova, ale táto fansite stránka prináša možnosť nahliadnuť do Cirque du Soleil aj skrz pohyblivými obrázkami na túto jedinečnú zábavu.

Je fajn, že sa podarilo založiť tento blog, a že sa našlo kopec ľudí, ktorí nás navštívili. Všetci si mohli pozrieť Cirque du Soleil a jeho moderné cirkusové umenie. Do tejto chvíle sme zverejnili niekoľko desiatok článkov. Zverejnili sme aj faktografické informácie ale najväčšiu radosť mám s osobných článkov, ako jednotliví autori vnímajú Slnečný cirkus.

ôžete čítať tieto články dokolečka stále znova a znova, ale naša fansite stránka prináša možnosť nahliadnuť aj skrz pohyblivými obrázkami na túto jedinečnú zábavu. Slnečný cirkus je všade v každom kúte sveta a aj v CirqueTV.

Hlavnú slučku videozáznamov tvoria krátke promo videa pre každú z aktuálne prezentovaných 19 show po celom svete, či už v putovných alebo stálych miestach. Upozorňujeme aj na práve nové otvorené show v Las Vegas – Criss Angels Believe, ZED -Tokyo, Zaia – Venetian. Ale hlavne v poradí 25 show OVO, ktorá sa aktuálne prezentuje v Montreale. Ale tiež Kooza ako nedávna putovná show.

Okrem toho sa v playliste nachádza aj dlhší teaser na show Mystere a O v dĺžke 21 minút a podobný teaser pre show Zumanity v dĺžke 7 minút. Občas tieto formáty striedame s hudobnou kolekciou skladieb, ktoré sú známymi titulnými skladbami k jednotlivým show.

Špeciálnou časťou playlista tvoria akési dokumenty. Zábery zo zákulisia show, alebo stavby cirkusového stanu Big Top – Grand Chapiteau.

Ak máte nápady, čím by sme mohli ešte náš playlist obohatiť, kľudne píšte. Všetky videozáznamy pochádzajú z verejného zdroja, kde sú všetkým dostupné avšak nie všetky môžeme vysielať. Ide nám predovšetkým o ukážku toho, čo je vlastne Cirque du Soleil.

Chceme každému ukázať hodnotu, ktorú Slnečný cirkus v každej svojej show ukazuje svetu. Ako kvalitne je každá show pripravená. Ako je všetko dokonalo vytvorené spoločne s každým kúskom aj toho najmenšieho detailu. Samotná promo časť vysielania so 19 ukážkami zo show má viac než 30 minút a poukazuje na veľkosť Cirque du Soleil. Už to nie je cirkus o jednom Chapiteau a jednej skupine artistov. Okolo Cirque du Soleil je kruh najlepších artistov. Nie je samozrejme nič lepšie, ako vidieť show naživo, ale vždy je lepšie vidieť pripravené zábery ako o montrealskom cirkuse len čítať.

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


Môžete sledovať všetky reakcie na tento článok aj formou RSS 2.0 feed.

Diskusia

O Slnečnom cirkuse

Slnečný cirkus vznikol v kanadskom Montreale pred dvadsiatimi deviatimi rokmi. Svojím nevšedným umením dokázal nadchnúť divákov na celom svete. Hranicu zábavy posunul do nových dimenzií inovácie a dokonalosti, za čo získal množstvo ocenení. Jeho zakladateľ Guy Laliberty mu dal meno "Slnečný", pretože ho zaujala definícia Slnka ako symbolu mladosti, sily a energie. A presne taký je aj samotný cirkus. Jeho nápadité predstavenia sú originálnym synonymom krásy, talentu, odvahy a obdivuhodného ľudského úsilia.

  • antonie: Nic uzasnejdie son nevidela je to neopisatelny zazitok [...]
  • jakub: :( skoda :( [...]
  • jakub: Konecne :) [...]
  • Ján Nosko: Veľmi sa teším na vystúpenie KOOZA. Minulý mesiac som bol vo Wroclawe na Dralion, v januári na [...]
  • Ondrej: Neviete prosim, ci je sucastou Kooza pod Grand Chapiteau aj vystupenie "Wheel of death"? Alebo je to [...]

Kde je možné vidieť Slnečný cirkus

Najbližšie vystúpenia blízko Slovenska:

Od 4. Novembra do 8. Novembra 2015 - Viedeň show Varekai (lístky v predpredaji)