Slnečný cirkus je Cirque du Soleil

Matúš Kočiš
4 min čítania

Keď som 26 júna mal pripravený prvý článok o Slnečnom cirkuse, aby som ho mal kde publikovať musel som si zaregistrovať doménu. Potreboval som názov internetovej stránky, kde bude tento blog a stránky funklubu. Ako prvá ma samozrejme napadla doména cirquedusoleil.sk. Bola však obsadená a preto som sa rozhodol „poslovenštiť“ túto doménu. Zaregistroval som si doménu slnecnycirkus.sk a blog bol na svete. Lepšie povedané doména bola vygenerovaná do sk zóny pri najbližšom reštarte DNS.

Len nedávno som sa zoznámil s veľkým fanúšikom Cirque du Soleil, ktorý sa mi pochválil, že tiež mal podobný nápad ale nepodarilo sa mu ho zrealizovať. Skončil pri kroku registrácie domény. Musím povedať, že ma predbehol, a zaregistroval si doménu o ktorú som mal záujem ja. A tam aj vo svojom pláne skončil. Dozvedel sa o nás, navštívil našu doménu slnecnycirkus.sk a takýmto spôsobom sme sa dali dokopy. Keďže ide o spoločný cieľ svoju doménu cirquedusoleil.sk mi dal k dispozícii. Sami určite uznáte, že je lepšie mať doménu cirquedusoleil.sk a tak sa to celé zrealizovalo a blog so všetkými článkami som presmeroval na „lepšiu“ doménu. Taktiež dúfam, že takto novú doménu nájde oveľa viac návštevníkov.

S touto doménou sa môžeme oveľa lepšie ukázať ako slovenský funklub Cirque du Soleil priamo v centrále tejto organizácie. Už pripravujeme nejaký pekný mail, aby o nás vedeli. Ak nám chcete s týmto pomôcť, alebo sa proste len zapojiť do funklubu, určite sa nám ozvite.

Nedochádza k žiadnej zmene. Pôvodná doména slnecnycirkus.sk je stále aktívna, aj linky na články sú aj naďalej funkčné. Ide len o presmerovanie, takže ak zadáte do internetového prehliadača slnecnycirkus.sk budete automaticky presmerovaný na cirquedusoleil.sk.  Aj pripomienky píšte už na novú mailovú adresu aj keď pôvodná mailová adresa je aj naďalej funkčná.

Cirque du Soleil je svetová registrovaná ochranná známka. V zábavnom priemysle predstavuje pojem a veľkú spoločnosť. Už každý vie, čo tento pojem znamená a nie je potrebné ho prekladať. Predsa len však názov tohto blogu ostane ako preklad tohto pojmu a aj v článkoch budem striedavo a podľa potreby používať oba pojmy. Môžeme viesť polemiku o tom, či je to správne, alebo nie. Inak dostal som na túto tému už jeden mail. Stále však platí titulok tohto článku že slovné spojenie Slnečný cirkus je Cirque du Soleil. Každopádne však môžete svoj názor, či používať alebo nepoužívať Slnečný cirkus ako preklad Cirque du Soleil, napísať do diskusie.

Mimochodom ďalší veľký fanúšik a majiteľ domény cirquedusoleil.sk je Maroš Hudák. Už u nás napísal jeden článok a tiež napísal vtedajšiemu riaditeľovi Slovenskej televízie Richardovi Rybníčkovi o Slnečnom cirkuse. Dá sa teda predpokladať, že vďaka nemu sa televízne záznamy oslnivých show dostali aj na Slovensko pre slovenských divákov.  A mohli sme ich vidieť a vy všetci naši čitatelia reálne viete o čom píšem. Aspoň trochu, kým ste neboli na živej show. Ale o tom podrobnejšie snáď už čoskoro v ďalšom článku.

kľúčové slová:
zdieľať tento článok
2 komentárov
  • Myslim, ze je to uplne v poriadku. Navyse mam pocit, ze nova stranka sa mi nacitava omnoho rychlejsie. 🙂

  • Len sa nepomylte a nedavajte cirquedusoleil.com 🙂 Mne sa parkrat uz stalo.
    Ale jasne, no nevadi. Aspon sme od officialu len na 2 pismenka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *