Slnečný cirkus je Cirque du Soleil

Autor: FAN KLUB 3 900 zobrazení

3 Feb 2009

Obchodné značky, názvy alebo iné vlastné podstatné mená, alebo časti v treťom jazyku, si nevyžadujú preklad. Doménu slnecnycirkus.sk sme presmerovali na cirquedusoleil.sk. Takto chceme z tejto FUN SITE stránky urobiť oficiálny slovensko český fanklub svetovo uznávaného montrealského cirkusu Cirque du Soleil.

Keď som 26 júna mal pripravený prvý článok o Slnečnom cirkuse, aby som ho mal kde publikovať musel som si zaregistrovať doménu. Potreboval som názov internetovej stránky, kde bude tento blog a stránky funklubu. Ako prvá ma samozrejme napadla doména cirquedusoleil.sk. Bola však obsadená a preto som sa rozhodol “poslovenštiť” túto doménu. Zaregistroval som si doménu slnecnycirkus.sk a blog bol na svete. Lepšie povedané doména bola vygenerovaná do sk zóny pri najbližšom reštarte DNS.

Len nedávno som sa zoznámil s veľkým fanúšikom Cirque du Soleil, ktorý sa mi pochválil, že tiež mal podobný nápad ale nepodarilo sa mu ho zrealizovať. Skončil pri kroku registrácie domény. Musím povedať, že ma predbehol, a zaregistroval si doménu o ktorú som mal záujem ja. A tam aj vo svojom pláne skončil. Dozvedel sa o nás, navštívil našu doménu slnecnycirkus.sk a takýmto spôsobom sme sa dali dokopy. Keďže ide o spoločný cieľ svoju doménu cirquedusoleil.sk mi dal k dispozícii. Sami určite uznáte, že je lepšie mať doménu cirquedusoleil.sk a tak sa to celé zrealizovalo a blog so všetkými článkami som presmeroval na “lepšiu” doménu. Taktiež dúfam, že takto novú doménu nájde oveľa viac návštevníkov.

S touto doménou sa môžeme oveľa lepšie ukázať ako slovenský funklub Cirque du Soleil priamo v centrále tejto organizácie. Už pripravujeme nejaký pekný mail, aby o nás vedeli. Ak nám chcete s týmto pomôcť, alebo sa proste len zapojiť do funklubu, určite sa nám ozvite.

Nedochádza k žiadnej zmene. Pôvodná doména slnecnycirkus.sk je stále aktívna, aj linky na články sú aj naďalej funkčné. Ide len o presmerovanie, takže ak zadáte do internetového prehliadača slnecnycirkus.sk budete automaticky presmerovaný na cirquedusoleil.sk.  Aj pripomienky píšte už na novú mailovú adresu aj keď pôvodná mailová adresa je aj naďalej funkčná.

Cirque du Soleil je svetová registrovaná ochranná známka. V zábavnom priemysle predstavuje pojem a veľkú spoločnosť. Už každý vie, čo tento pojem znamená a nie je potrebné ho prekladať. Predsa len však názov tohto blogu ostane ako preklad tohto pojmu a aj v článkoch budem striedavo a podľa potreby používať oba pojmy. Môžeme viesť polemiku o tom, či je to správne, alebo nie. Inak dostal som na túto tému už jeden mail. Stále však platí titulok tohto článku že slovné spojenie Slnečný cirkus je Cirque du Soleil. Každopádne však môžete svoj názor, či používať alebo nepoužívať Slnečný cirkus ako preklad Cirque du Soleil, napísať do diskusie.

Mimochodom ďalší veľký fanúšik a majiteľ domény cirquedusoleil.sk je Maroš Hudák. Už u nás napísal jeden článok a tiež napísal vtedajšiemu riaditeľovi Slovenskej televízie Richardovi Rybníčkovi o Slnečnom cirkuse. Dá sa teda predpokladať, že vďaka nemu sa televízne záznamy oslnivých show dostali aj na Slovensko pre slovenských divákov.  A mohli sme ich vidieť a vy všetci naši čitatelia reálne viete o čom píšem. Aspoň trochu, kým ste neboli na živej show. Ale o tom podrobnejšie snáď už čoskoro v ďalšom článku.

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


Môžete sledovať všetky reakcie na tento článok aj formou RSS 2.0 feed.

2 komentárov k téme Slnečný cirkus je Cirque du Soleil

Avatar

Hyena

3 02 2009 9:03

Myslim, ze je to uplne v poriadku. Navyse mam pocit, ze nova stranka sa mi nacitava omnoho rychlejsie. :-)

Avatar

Xeepeet

3 02 2009 17:40

Len sa nepomylte a nedavajte cirquedusoleil.com :) Mne sa parkrat uz stalo.
Ale jasne, no nevadi. Aspon sme od officialu len na 2 pismenka.

Diskusia

O Slnečnom cirkuse

Slnečný cirkus vznikol v kanadskom Montreale pred dvadsiatimi deviatimi rokmi. Svojím nevšedným umením dokázal nadchnúť divákov na celom svete. Hranicu zábavy posunul do nových dimenzií inovácie a dokonalosti, za čo získal množstvo ocenení. Jeho zakladateľ Guy Laliberty mu dal meno "Slnečný", pretože ho zaujala definícia Slnka ako symbolu mladosti, sily a energie. A presne taký je aj samotný cirkus. Jeho nápadité predstavenia sú originálnym synonymom krásy, talentu, odvahy a obdivuhodného ľudského úsilia.

  • antonie: Nic uzasnejdie son nevidela je to neopisatelny zazitok [...]
  • jakub: :( skoda :( [...]
  • jakub: Konecne :) [...]
  • Ján Nosko: Veľmi sa teším na vystúpenie KOOZA. Minulý mesiac som bol vo Wroclawe na Dralion, v januári na [...]
  • Ondrej: Neviete prosim, ci je sucastou Kooza pod Grand Chapiteau aj vystupenie "Wheel of death"? Alebo je to [...]

Kde je možné vidieť Slnečný cirkus

Najbližšie vystúpenia blízko Slovenska:

Od 4. Novembra do 8. Novembra 2015 - Viedeň show Varekai (lístky v predpredaji)