Slnečný cirkus tieto Vianoce na Dvojke

Autor: Alegria| Dralion| Quidam 4 840 zobrazení

26 Dec 2009

Počas Vianoc a na nový rok si môžete na druhom programe slovenskej verejnoprávnej televízii nájsť záznam z predstavenia oslnivého cirkusu. Dvojka celkovo uvedie 6 záznamov z predstavenia Cirque du Soleil (3 v premiére a 3 v repríze). Nenechajte si teda újsť 26.12. Qudiam, 27.12. Alegria a 1.1. Dralion.

Ponuka začína 26.12. záznamom z predstavenia Quidam, ktorý bol nakrútený počas turné v holandskom Amsterdame v roku 1999. O deň neskôr sa bude vysielať záznam z predstavenia Alegria v réžii Franca Dragoneho z roku 1998 počas turné v Sydney. Nakoniec 1.1. to bude živelná show Dralion natočená v roku 2000 v réžii Guy Carona a záznam je natočený počas turné v San Franciscu.

Všetky predstavenia sú natočené pod úžasným cirkusovým stanom Grand Chapiteau pre 2500 divákov pri použití špeciálneho nasvietenia, kamerovej techniky presne tak, aby aj pre diváka za televíziou bol zážitok z predstavenia čo najlepší. Je samozrejme nutné dodať, že ani pri tom najlepšom zachytení scény a akrobatov je vaším predĺženým okom len jedna kamera a preto sa nemôžete dívať kam chcete. Nebudete vidieť tie najmenšie detaily so show, ktorá je úplne stopercentná len naživo. Aj napriek tejto nevýhode má záznam v televízii všetky prvky, ktoré charakterizujú nový cirkus pochádzajúci z Montrealu a majúci squelo dokonalé akrobatické čísla, originálnu hudbu, jedinečný príbeh, pestrofarebné kostýmy rekvizity a to všetko bez opony a so standing ovation.

Dvojka odvysiela:

Slnečný cirkus – Quidam

Sobota 26.12.2009 14:05 Dvojka
Repríza: Nedeľa 27.12.2009 09:15

Oficiálny popis predstavenia:

Quidam (ktosi, fran.), je príbeh osamotenej postavy stojacej na rohu ulice. Príbeh človeka, ktorý sa prestal ponáhľať. Môže to byť každý. Niekto, kto prišiel, pohybuje sa a žije v našej spoločnosti plnej anonymity. Člen z davu, jeden z tichej väčšiny. Jeden, kto koná, spieva a sníva za nás všetkých. Toto je Ktosi, koho Cirque du Soleil oslavuje.

Mladé dievča zúri. Videla už všetko, čo sa tu dá vidieť a jej život stratil všetok význam. Jej zlosť otriasla jej malým svetom a nájde samu seba až vo svete pána Ktosi. Nadviaže kontakt s veselým sprievodcom takisto ako s iným charakterom, viac tajomným, kto sa ju pokúsi oklamať s nezvyčajnosťou, rozrušovaním a zastrašovaním.

Slnečný cirkus – Alegria

Nedeľa 27.12.2009 14:45 Dvojka
Repríza: Pondelok 28.12.2009 08:25

Oficiálny popis predstavenia:

Názov vychádza zo španielskeho slova – radosť, veselosť, jasanie. Predstavenie zobrazuje premeny spoločnosti počas celých stáročí.

Alegría je jedna z najpopulárnejších cestujúcich show Slnečného cirkusu, uvedená roku 1993. Rozpráva príbeh o nádeji a vytrvalosti. Hlavnou témou Alegríe je zneužitie moci, či už kráľmi, tyranmi alebo diktátormi. Show má za cieľ inšpirovať divákov, aby sa snažili byť lepšími jednotlivcami a zároveň pracovali spoločne pre prospech všetkých. ponúka nahliadnuť do hrôz minulosti i veľkých možností budúcnosti. ukazuje však aj podivuhodné akrobatické výkony a možnosti ľudského tela.

Show je sprevádzaná pôvodnou naživo hranou hudbou a vystupujú v nej iba ľudia. Základná línia predstavenia zostáva rovnaká, jednotliví účinkujúci a konkrétne zloženie scén sa však často obmieňa.

Slnečný cirkus – Dralion

Piatok 1.1.2010 15:40 Dvojka
Repríza: Sobota 2.1.2010 09:15

Oficiálny popis predstavenia:

DRALION je spojenie starovekej čínskej tradície a avantgardného postoja Slnečného cirkusu. Meno predstavenia je vytvorené z dvoch jeho symbolov: draka, ktorý predstavuje východ, a leva predstavujúcim západ. Dralion odvodzuje väčšinu svojej inšpirácie z východnej filozofie s jej večným hľadaním harmónie medzi ľudstvom a prírodou.

V prechode z minulosti do budúcnosti je Dralion oslava života a štyroch prvkov, ktoré udržiavajú prírodný poriadok: vzduch, voda, oheň a zem. Nastane zmena, ktorá stúpa do nových výšok, pretože vzdoruje zákonom prírody. Dralion je dynamické dielo, ktoré prekračuje hranice predstavivosti a vedie nás do sveta snov s novými a bublajúcimi perspektívami.

Vychutnajte si každé jedno predstavenie a možno pocítite túžbu vidieť túto maximálnu dokonalosť a presnosť naživo. Zažijete nezabudnuteľný zážitok na niekoľko rokov a ľudí (nie mimozemšťanov), ktorí s tvrdým tréningom dokázali v prirovnaní vyletieť na Mars svojím vlastným odhodlaním.

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


Môžete sledovať všetky reakcie na tento článok aj formou RSS 2.0 feed.

1 komentár k téme Slnečný cirkus tieto Vianoce na Dvojke

Avatar

matus

28 12 2009 11:59

aj ked je vidiet, ze tieto predstavenia boli natocene velmi davno (1998, 1999, 2000) este teraz sa hraju po celom svete. Ich obsah sa mozno mierne zmenil, mozno su aj vylepsene a artisti su ini, ale stale sa je na co pozerat.

Diskusia

O Slnečnom cirkuse

Slnečný cirkus vznikol v kanadskom Montreale pred dvadsiatimi deviatimi rokmi. Svojím nevšedným umením dokázal nadchnúť divákov na celom svete. Hranicu zábavy posunul do nových dimenzií inovácie a dokonalosti, za čo získal množstvo ocenení. Jeho zakladateľ Guy Laliberty mu dal meno "Slnečný", pretože ho zaujala definícia Slnka ako symbolu mladosti, sily a energie. A presne taký je aj samotný cirkus. Jeho nápadité predstavenia sú originálnym synonymom krásy, talentu, odvahy a obdivuhodného ľudského úsilia.

  • antonie: Nic uzasnejdie son nevidela je to neopisatelny zazitok [...]
  • jakub: :( skoda :( [...]
  • jakub: Konecne :) [...]
  • Ján Nosko: Veľmi sa teším na vystúpenie KOOZA. Minulý mesiac som bol vo Wroclawe na Dralion, v januári na [...]
  • Ondrej: Neviete prosim, ci je sucastou Kooza pod Grand Chapiteau aj vystupenie "Wheel of death"? Alebo je to [...]

Kde je možné vidieť Slnečný cirkus

Najbližšie vystúpenia blízko Slovenska:

Od 4. Novembra do 8. Novembra 2015 - Viedeň show Varekai (lístky v predpredaji)