Smer Londýn Koozå

Autor: FAN KLUB 2 604 zobrazení

19 Nov 2012

Poďte s nami na majstrovskú show Koozå. Poetický príbeh chlapca so šarkanom, pred ktorým sa zjaví mystický svet doplnený fenomenálnymi cirkusovými akrobaciami so smrteľne nebezpečným číslom v kolesách smrti. Show, ktorú sa rozhodne oplatí vidieť v Royal Albert Hall v Londýne za približne 220 €.

Tento článok je ďalší zo série “regrutačných”, v ktorých pozývame predovšetkým nových fanúšikov Slnečného cirkusu k zhliadnutiu živého predstavenia. Pridajte sa k nám na výlet do Londýna za predstavením Cirque du Soleil v Royal Albert Hall a odneste si zážitok na celý život. Príde mi zbytočné rozpisovať sa tu v superlatívoch, no nedá mi nespomenúť nasledovné:

  • predstavenie v Royal Albert Hall (jedna z najlepších koncertných sál v Európe po akustickej stránke)
  • balansovanie na stoličkách a neuveriteľné predvádzanie akrobatov na lane vo výške takmer 8 metrov – čísla, z ktorých vám vypadnú oči z jamôk
  • najnebezpečnejšie cirkusové číslo Wheel of Death – synchronizované akrobatické číslo na rotujúcich kruhoch (kolesách), ktoré vám vyrazý dych
  • predstavenie s drzým humorom klaunov, ktoré vás bude možno šokovať
  • našľapané za hranicami možností, budeš čumieť tri hodiny ako puk (podľa Martina Vystavila)

My všetci vieme, že vstupenky stoja veľa, ale pokiaľ chcete vidieť (a rozhodne by ste mali) show pre všetky ľudské zmysly, nemôžete toho ľutovať. Tajomstvo mystérie, výborne vyvážený sled prekvapujúceho deja, ktoré striedavo pôsobí na zrak, sluch, predstavivosť, prekvapenie z toho, že niekto láme spoločenské tabu, strach, pretože dnešný cirkus už zase začal pracovať bez záchranných sieti, uvedomíte si najmä pri “kolese smrti”, jemná lyrika, indická hudba, humor, našlapané sóla – aj bubnové a Royal Albert Hall.

Predstavenie je pomerne nové. Svoju premiéru malo v Montreale v roku 2007. Show má podpis Davida Shinera, ktorý predtým pracoval v Cirque du Soleil ako klaun (bolo to ešte v prvých show Nouvelle Expérience). Nechýba nič, čím je Cirque du Soleil známy. Predstavenie nie je ničím ochudobnené.

Koozå rozpráva príbeh nevinnosti o melancholickom samotárovi, ktorý hľadá svoje miesto vo svete. Toto predstavenie je návrat k začiatkom Cirque du Soleil. Predstavenie spojuje dve cirkusové tradície –  akrobatický výkon a umenie šaškovať. Show poukazuje na fyzické nároky na ľudský výkon vo všetkej jej sláve a krehkosti, prezentovaná vo farebnej spleti, ktorú zdôrazňuje bezočivý divadelný humor.

Cesty nevinnosti privádzajú samotára do styku s kopou komických charakterov ako Kráľ,  Podvodník, Zlodej a nepríjemný Turista a jeho Zlý pes.

Medzi pevnosťou a krehkosťou, smiechom a úsmevom, zmätkom a harmóniou, KOOZA skúma témy strachu, identity, uznania a výkonu. Predstavenie je situované v elektrizujúcom a exotickom vizuálnom svete plnom prekvapení, napätia, chladu, odvahy a celkového zapojenia všetkých charakterov do deja.

Tejto show sa môžete zúčastni spoločne s členmi FAN KLUBu Slnečného cirkusu, ktorí na predstavenie vycestujú 29. decembra 2013 letecky. Pridajte sa k nám aj vy.

 

Vstupenky sú ešte k dispozícii

 

Termín výletu: najneskorší odchod utorok 29.1. 2013 (predstavenie začína 30.1.2013 o 15:30 alebo 20:00) najskorší odchod 31.1. 2013. V Londýne sa môžete zdržať ako dlho chcete. Ubytovanie či letenky si môžete vybavovať individuálne. Orientovanie sa na spoločný dátum znamená lacnejšie vstupné nakoľko si náš fan klub uplatňuje zľavu zo vstupného. Pre využitie skupinovej zľavy zo vstupného je potrebné objednať a vopred zaplatiť min 10 vstupov. Zľava je rôzna podľa sektorov a tiež aktuálna podľa vypredania voľných miest. Zľava sa pohybuje od 5% až do 15% z ceny vstupného. K dispozícii sú len vstupenky v cene Adult (dospelý – zľavy nie je možné kombinovať).

Doprava: letecky spoločnosťou Ryanair na trase Bratislava – Londýn Stansted. Ceny leteniek sa menia. K 22.11. 2012 je termín 29.1. – 31.1. v cene 68 € (ide o najlacnejší variant) odkaz na rozpis letov

Miesto: Royal Albert Hall – Londýn

Ceny vstupeniek: Premium 99.00£, Kategória 1 78.75 £, Kategória 2 63.25 £ (fanklub odporúča Kategória 1 stred) V prepočte na Eurá je to 123,25 €; 98,04€; 78,74€

Ubytovanie je riešené individuálne.

Celkové odhadované náklady: 3 dňový letecky výlet do Londýna cca 220 €

Kontakt pre ďalšie informácie: 0911 311 213 – Matúš Kočiš – info@cirquedusoleil.sk

FAN SITE stránka na facebooku

Facebook udalosť

Zabezpečíme pre vás vstupenky, cestu a v prípade potreby aj ubytovanie v Londýne na celý pobyt. Neváhajte a poďte s nami na výlet za majstrovskou show.

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Môžete sledovať všetky reakcie na tento článok aj formou RSS 2.0 feed.

Diskusia

O Slnečnom cirkuse

Slnečný cirkus vznikol v kanadskom Montreale pred dvadsiatimi deviatimi rokmi. Svojím nevšedným umením dokázal nadchnúť divákov na celom svete. Hranicu zábavy posunul do nových dimenzií inovácie a dokonalosti, za čo získal množstvo ocenení. Jeho zakladateľ Guy Laliberty mu dal meno "Slnečný", pretože ho zaujala definícia Slnka ako symbolu mladosti, sily a energie. A presne taký je aj samotný cirkus. Jeho nápadité predstavenia sú originálnym synonymom krásy, talentu, odvahy a obdivuhodného ľudského úsilia.

  • antonie: Nic uzasnejdie son nevidela je to neopisatelny zazitok [...]
  • jakub: :( skoda :( [...]
  • jakub: Konecne :) [...]
  • Ján Nosko: Veľmi sa teším na vystúpenie KOOZA. Minulý mesiac som bol vo Wroclawe na Dralion, v januári na [...]
  • Ondrej: Neviete prosim, ci je sucastou Kooza pod Grand Chapiteau aj vystupenie "Wheel of death"? Alebo je to [...]

Kde je možné vidieť Slnečný cirkus

Najbližšie vystúpenia blízko Slovenska:

Od 4. Novembra do 8. Novembra 2015 - Viedeň show Varekai (lístky v predpredaji)