Smer Praha – Saltimbanco

Autor: FAN KLUB| Saltimbanco 9 707 zobrazení

29 Aug 2010

To, čo za niečo stojí, prichádza do Prahy. A je to tu. Praha je potvrdená a my opäť ako FUN CLUB organizujeme hromadný zájazd na show Slnečného cirkusu – na rozšafnú show Saltimbanco. Táto show berie divákov na alegorickú a akrobatickú cestu do srdca veľkomesta. Hláste sa čím skôr, aby sme vám vedeli zabezpečiť skupinové vstupenky.

Organizujeme už druhý výlet s návštevou rozšafnej show Slnečného cirkusu. Po Salzburgu, kde sme boli 17. januára organizujeme skupinový zájazd do Prahy. Medzi jednou z hlavných výhod patrí možnosť 8% zľavy z plnej ceny vstupného (konečnú cenu jednej vstupenky nemáme ešte potvrdenú – rovnako tak vyhradené miesta a sektor). Máte možnosť zabezpečiť si dopravu, ubytovanie ako aj vstupenky na show Saltimbanco v O2 Aréne bez problémov, vybavovania a rezervovania.

Ak chcete ísť s nami, tak plánujeme vidieť show Saltimbanco 13. novembra 2010 o 19:30. Ak máte záujem o skupinové lístky dajte nám vedieť čo najskôr. Informujte nás prosím aj v prípade, že chcete ísť našou dopravou a či máme s vami závezne počítať aj s ubytovaním. Praha je veľmi blízko a veríme, že skupinka 14 nadšencov, ktorá bola v Salzburgu, sa rozrastie.

Dopravu plánujeme vrámci počtu nahlásených fanúšikov. Predpokladáme autobusovú dopravu s trasou Košice – Bratislava. Z Bratislavy budeme pravdepodobne pokračovať priamo na smer Praha vlakom.

Ubytovanie predpokladáme zabezpečiť predovšetkým na 13. november v Prahe. Ubytovanie je mimo tohto dňa individuálne vzhľadom na vaše nároky a plány. Ak napríklad chcete vidieť samotné mesto Praha a plánujete sa zdržať dlšie, vieme vám rezervácie predĺžiť. Čo sa týka stravy osvedčila sa nám varianta vlastných možností. Pokiaľ budeme spolu, vyberáme si cenovo adekvátne stravovanie. Tieto detaily však riešime individuálne.

Dôležité upozornenie sa jedná pre objednávanie vstupeniek. Lístky sa dajú rezervovať cez sazka ticket, no však je možné si ich vyzdvihnúť len osobne na 7 000 predejných miestach zberní SAZKA, a.s., iba v Českej republike. Ak by ste si chceli nechať vstupenky zaslať poštou, alebo vytlačiť (tak ako je zvykom pri predstaveniach Cirque du Soleil) nie je to pre túto show možné. Mali by ste požiadať o zahraničnú objednávku na mailovom kontakte: info@sazkaticket.cz s uvedením nasledovného textu (alebo sa prihlásiť k nám na zabezpečenie skupinovej vstupenky):

predmet: zahraničná objednávka zo Slovenska

Saltimbanco Cirque du Soleil – 13. 11. 2010 19:30 hod.ID akce: 1502522

  • meno priezvisko (název organizace), adresa pre doručenie, telefonický kontakt.

Číslo rezervácie (zaregistrujte sa a vykonajte rezerváciu):

Title Begin performance Sector Seat Price
CIRQUE DU SOLEIL 13.11.2010 19:30 117 1 1 290 Kč
13.11.2010 19:30 117 1 1 290 Kč

Cirque du Soleil precestoval 75 miest s cirkusovým Grand Chapiteau a 40 miest ako Arénové turné. Koncom októbra 2007 Live Nation a Interkoncerts organizovali v Prahe multimediálnu show Delirium. Cirque du Soleil do Prahy prichádza druhýkrát. Usporiadateľom je opäť agentúra Live Nation.

Saltimbanco dostáva prívlastok “rozšafná” show. Vzniká už v roku 1992 ako šieste putovné predstavenie moderného cirkusu. Druhé veľké turné skončilo v roku 1999 a Cirque du Soleil ho ako arénové turné opäť obnovil v roku 2007. V Salzburgu ako aj v Prahe Cirque du Soleil predstaví show z 31. júla 2007. V našej slovenskej verejnoprávnej televízii ste mohli vidieť záznam z predstavenia z roku 1993 nafilmované v Atlante. Saltimbanco prezentované dnes je však o niečo novšie, upravené a určite sa oplatí vidieť. V aktuálnej podobe je možné predstavenie vidieť iba naživo. V tejto show vystupoval aj výborný slovenský gymnasta Ján Petrovič, ešte počas arénového turné po USA a Kanade. Slovensko však v obsadení show Saltimbanco už nemá. Ján odišiel do iného cirkusu.

Aj keď ide o putovné predstavenie, Cirque du Soleil cestuje po Európe bez cirkusového Grand Chapiteau. Aj počet predstavení je na jednu zastávku dosť malý. Vypredaný cirkusový stan striedajú vypredané arény. Saltimbanco videlo doteraz viac než 11,5 milióna oslnených divákov. Upravená show pre veľké arény však nestráca v žiadnom prípade na kvalite. Priam naopak. Je hravé, pestrofarebné, rozšafné s výbornou hudbou a akrobaciou moderného cirkusu ktorá už v roku 1992 preslávila Cirque du Soleil.

London Times túto show označil za “Pôvabné atletické predstavenie”, americký Variety Magazine ju hodnotil slovami “Účinkujúci oslňujú prekypujúcou telesnou kultúrou v jednom čísle za druhým”, a New York Times uvádza “Mýtus a kúzlo sa tu stretávajú. Je to obdivuhodná zmes commedie dell’arte a štipky rockového koncertu”.

Saltimbanco je jedným z najlepších klasických predstavení Cirque du Soleil, vzrušujúcim kaleidoskopickým sviatkom obdivuhodného umenia a obratnosti. Súbor 50 špičkových artistou z 20 krajín sveta predvádza závratnú akrobaciu a neuveriteľné atletické výkony v sólových aj skupinových epických číslach. Od zdanlivého nepredvediteľného balancovania, skokov a piruet, cez vystúpenia s čínskymi tyčami a akrobaciou na ruskej hojdačke, gravitáciou zdanlivo odporujúcimi cvikmi na pružných lanách a trampolíne, zábavné žonglovanie a akrobaciou na bicykloch až po obdivuhodných a jedinečných klaunov.

Technická dokonalosť a mimoriadny design vytvárajú úchvatný celok s fantastickými rôznofarebnými kostýmami, osvetlením, humorom a živou hudbou. Predstavenie Saltimbanco je plné farieb, zábavy a prekvapenia – je to skvelá zábavná show pre celú rodinu.

Saltimbanco z talianského “saltare v Banco”, čo doslova znamená “skákať na lavičke” skúma mestské zážitky vo všetkých ich formách: skúma ľudí, ktorí tu žijú, ich povahové zvláštnosti a podoby, rodiny a skupiny, život a rozruch ulíc a týčiace sa výšky mrakodrapov. Medzi víchricou a vánkom, ráznosťou a poéziou, Saltimbanco berie divákov na alegorickú a akrobatickú cestu do srdca veľkomesta.

Show Slnečného cirkusu na svojom európskom turné po veľkých arénach je prepravovaná so 16 nákladnými autami. Cestovné vybavenie vrátane techniky, vybavenia, kostýmov a rekvizít váži 180 ton. Všetky kostýmy vrátane topánok a masiek boli zhotovené presne na mieru každému účinkujúcemu. Jeden umelec vystrieda počas predstavenia tri až päť rôznych kostýmov. Garderóba obsahuje viac ako 2500 kusov kostýmov vrátane 250 párov topánok v 50 prepravných batožinách.

Celkové náklady:

Cesta tam: Košice Bratislava, Bratislava Praha (info neskôr)
Ubytovanie: Praha (jedna noc) (info neskôr)
Lístok show Saltimbanco: 52,11 € (1290 Kč), alebo 64,23 € (1590 Kč)
Cesta späť: Praha Bratislava, Bratislava Košice (info neskôr)
Spolu bez ubytovania: neurčené + ubytovanie neurčené

Ak by ste chceli ísť s nami hláste sa prosím čím skôr.

telefonicky: 0911 311 213

mailom: info@cirquedusoleil.sk

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


Môžete sledovať všetky reakcie na tento článok aj formou RSS 2.0 feed.

17 komentárov k téme Smer Praha – Saltimbanco

Avatar

Karol

2 09 2010 21:47

No, my ideme 13.11. o 15:30. Už máme aj lístky. Som zvedavý, aká bude show naživo. V marci plánujeme aj Viedeň, na Corteo pod Grand chapit. som extra zvedavý, lebo z cirkusov, čo behajú tu mám skôr negatívny dojem…

Avatar

adrianka

24 09 2010 8:37

a z kadial mate listky? ako ste k nim prisli? lebo ja by som tiez chcela ist ale neviem co a ako

Avatar

Karol

25 09 2010 0:01

Keďže som mal raz cestu do Prahy, tak som si lístky rezervoval cez ten ich oficiálny predpredaj a potom podľa rezervačného čísla mi ich vytlačili tam kdesi na prvej pošte čo som zbadal (všade, kde berú Sazka tikety), som ich zaplatil a hotovo. Možno by sa dali zohnať cez nejakú cestovnú agentúru, čo predáva aj vstupenky na podujatia. Dnes som akurát rezervoval aj ubytko v jednom hoteli pri O2 aréne, čo nebol problém, takže už len vydržať :) To s tými vstupenkami majú inak spravené tak, že pokiaľ niekto nejde do ČR, tak má problém, niečo ako zaplatiť kartou a vytlačiť si ich, alebo dať poslať poštou – takú možnosť som tam nevidel. Skús nejakú agentúru. Lístkov je myslím, ešte dosť.

Avatar

Xeepeet

27 09 2010 15:43

Listky vieme zabezpecit aj my. Daju sa objednat aj postou na Slovensko. Staci sa ozvak na nam email, ze mate zaujem a vsetko prekonzultujeme.

Avatar

Aleees

30 09 2010 16:39

Do Budapesti predava na Slovensku Ticketpro. Ja som si tam kupil…

Avatar

adrianka

1 10 2010 13:15

no ja by som aj sla len mam ten problem ze nie je s kym, A je to dost zle ze sa to neda nejakou lahcou cestou. ja som na to chcela zobrat rodicov, co by ma vyslo tak 165 eur a kedze studujem tak to nevidim velmi reálne:((..dufam ze raz sa mi podari ich vidiet…. este uvidim ze co a ako…..KAZDOPADNE TI ČO ICH UVIDITE NAZIVO VÁM VELMI ZAVIDIM :)…PRAJEM PRIJEMNU ZABAVU….potom dajte vediet ako bolo

Avatar

adrianka

4 10 2010 16:53

STRASNA RADOST ……ASI S NAJVACSOU PRAVDEPODOBNOSTOU AK SA NIC NEZMENI IDEM SMER BUDAPEST…..AK BUDEM SCHOPNA NAPISEM SVOJE POCITY ZO SHOW :)

Avatar

lucia.b

27 10 2010 14:41

….my ideme do Prahy na Saltimbanco….som velmi zvedavá, ale chcela by som vidiet aj Alegriu….

Avatar

Adel

27 10 2010 14:41

ide sa 13.11. o 15.30 !!!! :oD rovno na moje narodeniny… juchuu…

Avatar

adrianka

27 10 2010 23:10

lucia.b
jaaaj ani nevrav to keby som videla tak mozem uz aj umriet :D tiez by som chcela aj show Kooza vidiet ….

Adel
tak to mas potom super darcek :)

Avatar

Karol

28 10 2010 23:04

Ja som zase pred pár dňami kúpil lístky na Corteo do Viedne. Je to ale dosť drahé, čakal som síce vyššiu cenu, ale že jeden (lepší) lístok bude 105€ ma dosť zaskočilo… Dúfam, že to bude hodné tej investície (ideme štyria:). Teším sa na to viac ako na Saltimbanco v Prahe, show v cirkusovom stane bude mať trošku inú atmosféru, ako v hale…. uvidíme.

Avatar

lucia.b

8 11 2010 15:48

juuuuj ešte 4 dni a konečne uvidím slnečný cirkus :-), jako samu seba poznám…..šetky chlpy mi budu stát… :-)

Avatar

adrianka

14 11 2010 16:40

pred 20 hodinami sa to celé začalo…..a tá show bola jednoducho uzasna…to sa ani slovami neda vyjadriť :) este 2 hodiny po skončení som nemohla uveriť ze som ich videla nazivo a tie 2 hodiny mi prišli ako pol hodina…dokazala by som sa pozerat na to celé dni

Avatar

lucia.b

15 11 2010 16:38

cirque du soleil – saltimbanco _ jedným slovom

ÚŽASNÉ !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar

Pa3sko

18 11 2010 1:17

13.11.2010 Cirque du Soleil – Saltimbanco PRAHA
Super zazitok…. Tesim sa na Corteo do Viedne, od toho mam este vacsie ocakavanie tak som silno zvedavy :))

Avatar

Midzi

26 11 2010 13:14

Aj my sme boli a bol to super zazitok. Aj ked musim povedat. ze po zhliadnuti vsetkych moznych vystupeni v TV sa mi to zdalo ako slabsie. Myslim vzhladom k ostatnym show co maju. Ale do Viedne urcite ideme znova.

Avatar

Rose Graham

24 12 2010 2:11

13.11.2010 Cirque du Soleil – Saltimbanco PRAHA Super zazitok…. Tesim sa na Corteo do Viedne, od toho mam este vacsie ocakavanie tak som silno zvedavy :))

Diskusia

O Slnečnom cirkuse

Slnečný cirkus vznikol v kanadskom Montreale pred dvadsiatimi deviatimi rokmi. Svojím nevšedným umením dokázal nadchnúť divákov na celom svete. Hranicu zábavy posunul do nových dimenzií inovácie a dokonalosti, za čo získal množstvo ocenení. Jeho zakladateľ Guy Laliberty mu dal meno "Slnečný", pretože ho zaujala definícia Slnka ako symbolu mladosti, sily a energie. A presne taký je aj samotný cirkus. Jeho nápadité predstavenia sú originálnym synonymom krásy, talentu, odvahy a obdivuhodného ľudského úsilia.

  • antonie: Nic uzasnejdie son nevidela je to neopisatelny zazitok [...]
  • jakub: :( skoda :( [...]
  • jakub: Konecne :) [...]
  • Ján Nosko: Veľmi sa teším na vystúpenie KOOZA. Minulý mesiac som bol vo Wroclawe na Dralion, v januári na [...]
  • Ondrej: Neviete prosim, ci je sucastou Kooza pod Grand Chapiteau aj vystupenie "Wheel of death"? Alebo je to [...]

Kde je možné vidieť Slnečný cirkus

Najbližšie vystúpenia blízko Slovenska:

Od 4. Novembra do 8. Novembra 2015 - Viedeň show Varekai (lístky v predpredaji)