Smer Viedeň – Corteo

Matúš Kočiš
5 min čítania

Viedeň nie je pre Cirque du Soleil prvýkrát zaujímavou polohou.  Od 3. júna do 1. augusta 2004 sa sem presťahoval Dralion (súbor s predstavením v podobe tradičného čínskeho cirkusového umenia). A nebol jedinou návštevou. Dralion nadväzoval na úspech cirkusových show Saltimbanco (vôbec prvýkrát vo Viedni 10.11. 1995 – 17.12.1995 a druhýkrát na európskom turné od 10.7. 2002 do 4.8.2002), Alegria (12.9. 1997 – 27.10.1997) a Quidam (od 1.9. 1999). Turné je dlhodobo vopred plánované a v priemere raz za 2 – 3 roky navštívi Viedeň. Posledne bola show Varekai vo Viedni od 11. septembra 2008. My všetci máme šancu naživo zažiť predstavenie, ktoré sa tak skoro nezopakuje s čerešničkou na torte. Vo Viedni bude Slovensko reprezentovať slovák Juraj Benčík, ktorý je v predstavení Corteo člen súboru ako postava klauna. Ak aj vy chcete vidieť Juraja Benčíka naživo v show Corteo pridajte sa do skupiny na Facebook=u

[singlepic id=233 w=240 h=237 float=left]CORTEO, čo znamená v Taliančine “pohrebný sprievod”, je radostná procesia, slávnostný sprievod vytvorený klaunom. Show spojuje vášeň herca s láskavosťou a silou akrobata, aby vnorila publikum do divadelného sveta zábavy, komédie a spontánnosti v tajomnom priestore medzi nebom a zemou.

Klaun si predstavuje svoj vlastný pohreb odohrávajúci sa v karnevalovej atmosfére s anjelmi nad hlavou, ktorí ho ticho pozorujú . V show sa jedná o porovnávanie veľkého s malým,  smiešneho s tragickým,  mágie a perfekcie, šarmu a imperfekcie, a taktiež o zvýraznenie klauna a jeho krehkosti, rovnako štedrosti a dobroty ukazujúcej humanitu, ktorá je v každom z nás.

Hudba, ktorej podstatou je lyrika a hravosť, nesie Corteo cez nekonečné oslavy, v ktorých ilúzie dráždia realitu.

Na show Corteo bude FAN KLUB Slnečného cirkusu organizovať hromadný výlet a skupinové lístky. Po našich skúsenostiach s organizovaným výletov do Salzburgu a Prahy (Saltimbanco) je to náš tretí pokus spojiť fanúšikov. Stačí nás len kontaktovať akoukoľvek formou a to už vtedy ak len uvažujete o tom, že si pôjdete pozrieť Juraja Benčíka.

Keďže ide o Viedeň – čo je len na skok od Bratislavy – rozhodli sme sa zabezpečovať iba lístky. Doprava, ubytovanie, strava alebo program je vo vašej réžii. Ak by ste však potrebovali zabezpečiť niektorú z týchto záležitostí, radi vám pomôžeme. Dajte nám vedieť a vybavíme vám to.

Prečo ísť na Corteo s FAN KLUBom Slnečného cirkusu:

–          hlavná výhoda je v cene lístka. Ide o skupinové lístky, ktoré sa budú objednávať hromadne a priamo z centrály Cirque du Soleil máme prisľúbenú 20% zľavu z ceny lístka prvej kategórie s druhým najlepším výhľadom hneď po kategórii VIP s Tapis Rouge lístkami.

–          spojenie ďalších nadšencov a fanúšikov Slnečného cirkusu. Môžete získať nové kontakty a zoznámiť sa s novými ľuďmi s ktorými máte spoločný cieľ tohto výletu.

–          po predstavení ako skupinka prijímame pozvanie Juraja Benčíka do zákulisia show Corteo. Táto možnosť platí len pre prvých 20 fanúšikov. Aktuálne je táto možnosť len na turnus 12.3. pre prvých 20 fanúšikov.

–          zabezpečíme vám lístky, ktoré vám pošleme vytlačené priamo na vašu adresu, alebo si ich vyzdvihnete osobne pár dní pred predstavením alebo ich dostanete priamo pred predstavením. Ak nebudete môcť ísť, lístky môžeme vymeniť niekomu inému a vám vrátime peniaze. Pokiaľ kupujete lístky na vlastné meno nie je ich možné stornovať ani vymeniť.

–          spolu s lístkami dostanete priložený manuál ako sa z Bratislavy dostať priamo pred Grand Chapiteau. Ako všetko stihnúť. V priloženom tour pláne budete mať k dispozícii navigácie a cestovné spojenia mestskej hromadnej dopravy s priloženou mapkou. A navyše aj mobilný kontakt na organizátora výletu, kde môžete v prípade problémov zavolať.

–          ponúkneme vám možnosť stráviť vo Viedni niekoľko dní s vybavením ubytovania a ponukou zaujímavých miest. Výlet spojený s oslnivou show Corteo si môžete predĺžiť.

Informácie pre záujemcov o skupinové lístky:

Organizátor: Matúš Kočiš – FAN KLUB Slnečného cirkusu

mobil: 0911 311 213

email: info@cirquedusoleil.sk

Miesto konania akcie: pod bielym cirkusovým stanom Grand Chapiteau, Neu Marx, 1030 Viedeň, Rakúzsko

Dátum:

1 turnus:  utorok 15. február 2011 o 19:30 (pred Grand Chapiteau najneskôr o 17:30)

2 turnus: nedeľa 27. február 2011 o 18:00 (pred Grand Chapiteau najneskôr o 17:00)

3 turnus: nedeľa 13. marec 2011 o 18:00 (pred Grand Chapiteau najneskôr o 17:00)

Cena:

Price level 1: 89 € bez zľavy (na vlastné meno), 62 € skupinová zľava (cez FAN KLUB Slnečného cirkusu)

kľúčové slová: , ,
zdieľať tento článok
1 komentár
  • do zakulisia (Artistic Tent) pojde maximalne 20 ludi v turnuse.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *