Televízne avízo: Sila imaginácie

Autor: o Slnečnom cirkuse 2 627 zobrazení

6 Jún 2011

Odporúčame sledovať dokument zo zákulisia Cirque du Soleil v utorok 7.6.2011 15:40 Dvojka – Slovenská televízia. Imaginácia je predstavivosť, obrazotvornosť, vedome ovládaná tvorivá fantázia. Používame ju každý deň, a predsa netušíme, akú obrovskú silu v sebe skrýva. Tak ako aj umenie nového cirkusu. Dokument odhaľuje tú malú štipku inšpirácie, ktorá podnietila vznik týchto stránok

Dokument zo zákulisia Cirque du Soleil. V Montreale pôsobí jedna z najväčších cirkusových škôl na svete a zároveň najavantgardnejší cirkus Cirque du Soleil. Prenikáme do zákulisia týchto navzájom úzko spojených inštitúcií. Dokument je o práci, náročnosti, tvorivosti a filozofii ľudí, ktorí posunuli význam slova “cirkus” do iných dimenzií. Tento cirkus je cirkusom bez zvierat. Cirque du Soleil – to je povýšenie zábavy na multimediálny program. Cieľom ich predstavení je nielen ponúknuť nevšedný vizuálny zážitok, ale aj provokovať predstavivosť, cítenie a vnímanie divákov. Jednotlivé vystúpenia spájajú v sebe prvky folklóru a kultúry rôznych etník a sú tak živým dôkazom kozmopolitizmu a multikulturalizmu.

Sledujte v televízii:

Sila imaginácie

Utorok 7.6.2011 15:40 Dvojka

Dokument zo zákulisia Cirque du Soleil
Slovenská republika 2004

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


Môžete sledovať všetky reakcie na tento článok aj formou RSS 2.0 feed.

Diskusia

O Slnečnom cirkuse

Slnečný cirkus vznikol v kanadskom Montreale pred dvadsiatimi deviatimi rokmi. Svojím nevšedným umením dokázal nadchnúť divákov na celom svete. Hranicu zábavy posunul do nových dimenzií inovácie a dokonalosti, za čo získal množstvo ocenení. Jeho zakladateľ Guy Laliberty mu dal meno "Slnečný", pretože ho zaujala definícia Slnka ako symbolu mladosti, sily a energie. A presne taký je aj samotný cirkus. Jeho nápadité predstavenia sú originálnym synonymom krásy, talentu, odvahy a obdivuhodného ľudského úsilia.

  • antonie: Nic uzasnejdie son nevidela je to neopisatelny zazitok [...]
  • jakub: :( skoda :( [...]
  • jakub: Konecne :) [...]
  • Ján Nosko: Veľmi sa teším na vystúpenie KOOZA. Minulý mesiac som bol vo Wroclawe na Dralion, v januári na [...]
  • Ondrej: Neviete prosim, ci je sucastou Kooza pod Grand Chapiteau aj vystupenie "Wheel of death"? Alebo je to [...]

Kde je možné vidieť Slnečný cirkus

Najbližšie vystúpenia blízko Slovenska:

Od 4. Novembra do 8. Novembra 2015 - Viedeň show Varekai (lístky v predpredaji)