Úvod finále Eurovízie 2009 ako hrom

Matúš Kočiš
4 min čítania

[singlepic id=212 w=280 h=186 float=]Potvrdenie o vystúpení Cirque du Soleil prišlo organizátorom deň pred veľkým národným finále. Účinkovať budú ruskí akrobati hlavného čísla show Quidam ale nie len oni. Celkovo viac ako 40 účinkujúcich. Pôjde o špeciálne číslo vytvorené pre túto akciu. Na Eurovízii Cirque du Soleil vystúpi po prvýkrát. Tento event takto získa na kvalite a pompéznosti, ktorú snáď nikto nedokáže prekonať. Azda len ak by organizáciu Eurovízie prebrali čínania. Keďže oni nie sú európa, tak o nezabudnuteľný zážitok z finále Eurovízie majú rusi postarané na niekoľko rokov. Slnečný cirkus len ako pojem garantuje pompézne vystúpenie s náročnou akrobaciou. Rozhodne si úvod nenechajte újsť.

Prípravy na otvorenie finále Eurovízie začali už pred dvoma mesiacmi. Celkový návrh a choreografia bola inšpirovaná znakom z Eurovision Song Contest v súlade s Moskvou. Zúčastia sa ho najlepší umelci Cirque du Soleil z celého sveta. Vo štvor minútovom predstavení budú zahrnuté prvky show Eurovízie a charakter Moskvy. Môžeme sa tešiť na neopakovateľné otvorenie finále Eurosongu.

„Cirque du Soleil je nadšený, že sa môže zúčastniť na najväčšej svetovej televíznej speváckej súťaži. Z pozvania  od Channel One Russia na tomto dôležitom projekte sa cítime poctení,“ povedala Natalia Romanova, generálny riaditeľ Cirque du Soleil Russland.

Finále Eurovízie bude sledovať viac ako 100 miliónov divákov na obrovskej scéne Olimpiysky Areny z Moskvy. Diváci uvidia 25 skladieb z 25 krajín Európy. Do finále postúpili priamo: Španielsko, Nemecko, Veľká Británia, Rusko a Francúzsko. Z prvého semifinále z 12.5. postúpili: Turecko, Švédsko, Izrael, Portugalsko, Malta, Fínsko, Bosna a Hercegovina, Rumunsko, Arménsko a Írsko. Z druhého semifinále zo 14. 5. postúpili: Azejbardžan, Chorvátsko, Ukrajina, Litva, Albánsko, Moldavsko, Dánsko, Estónsko, Nórsko a Grécko. Naše Slovensko reprezentovala skladba Leť tmou v podaní Nely Pociskovej a Kamila Mikulčíka. Do finále sme však nemali možnosť postúpiť. Podali však výborný výkon.

Čo je Eurovision Song Contest, alebo Veľká cena Eurovízie? Je to prestížna pesničková súťaž organizovaná Európskou vysielaciou úniou každý rok už od roku 1956. Vďaka Slovenskej televízii budú mať diváci aj na Slovensku možnosť vidieť pompézny hudobný program. Okrem iného aj po prvýkrát živé vystúpenie Slnečného cirkusu prostredníctvo televízie.

Cirque du Soleil príde 23 októbra s putovnou show Varekai do Moskvy a vôbec je pripravený odštartovať v Rusku viacero zo svojich aktivít. Okrem iných pripravuje stálu show. Vystúpenie na Eurovízii má byť príležitosť propagácie týchto aktivít.

Tak sa všetci tešíme, a nenechajte si újsť začiatok veľkého finále 16. mája o 21 hodine na Jednotke (prvý program Slovenskej televízie)

DOPLNENÉ 17.5. Exhibícia bola ako inak oslnivá. Obsahovala krátke ukážky aktov zo show Quidam, Varekai, La Nouba, Corteo, Dralion a bolo vidieť Grand Chapiteau s typickými žlto modrými pruhmi v špirálovom vzore. Účinkovanie umelcov a akrobatov nijak neovplyvnilo plánované programy vystúpení ostatných show kdekoľvek na svete. Počas vystúpenia v Moskve Cirque du Soleil kontinuálne prezentoval putovné show Dralion v Austrálskom meste Melbourne, Kooza v New Yorku, OVO v Montreale, Saltimbanco v Tallahassee na Floride, Varekai v Portugalskom Lisabone. Rezidentné show Criss Angel Believe,  Mystere, „O“, The Beatles Love a Zumanity v Las Vegas a Wintuk v Madison Square Garden – New York.

kľúčové slová: , ,
zdieľať tento článok
2 komentárov
  • Ano, dakujem za linku. Ked som nejakym mojim priatelom povedal, ze nenechajte si ujst finale Eurovizie nechapali. Uvod si pozreli ale akosi nepripisovali tomuto uvodu nic take extra. Mam jediny odkaz: videli ste na konci pismena Cirque du Soleil? Ak sa niekde tieto pismena objavia, znamenaju pojem v dokonalej spektakularnej a oslnivej show. Zive vystupenie v televizii uvidite snad len na nejakej olympiade. Rozhodne nie na Miss XY, alebo na odovzdavani cien OTO :))

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *