Varekai z Ázie do Latinskej Ameriky

Autor: Varekai 2 183 zobrazení

15 Sep 2011

Show Varekai pôsobila na Ázijskom turné od 20. januára do 24. júla 2011. Navštívila tri miesta: Taipei na Taiwane, Soul v Južnej Kórei a Manila hlavné meste Filipín. Od dnes 15. septembra pokračuje v turné v Latinskej Amerike v Grand Chapiteau úvodným predstavením v Sao Paulo v Brazílii.

V Ázii nemá kanadský Cirque du Soleil veľké zastúpenie. Slnečný cirku sa tu prezentuje predovšetkým stálymi predstaveniami Zaia a ZED – a to len nedávno od roku 2008. Predstavením Zaia s premiérou 28. augusta 2008 sa cirkus prezentuje v zábavnom komplexe The Venetian Macao. V 90 minútovej produkcii vystupuje 75 účinkujúcich. Ústrednou postavou predstavenia je mladé dievča vnímajúce hviezdy a planéty, vesmír a nekonečno a bytosti z iného sveta. ZED je živá báseň, nadčasovo večná, čerpajúca z Tarotu a jej tajomnej ríše imaginárneho sveta, ktorý veští vitalitu ľudskej rasy a drží zrkadlo nášho skutočného Ja. ZED je rezidentná, stála show šitá na mieru v Cirque du Soleil Theater situovanom v Tokyo Disneyland Resort v Japonsku s premiérou 1. októbra 2008. Režisérom je François Girard, ktorý je známy predovšetkým smelými kompozíciami opier a divadelných hier. Napísal a režíruje aj najnovšiu show Zarkana. Show ZED 31.12. 2011 bude mať posledné predstavenie a končí.

V Japonsku v Grand Chapiteau hosťuje predstavenie Kooza. Bude putovať po mestách Tokio, Osaka, Nagoja a Fukuoka.

Mohlo by sa zdať, že tak veľký umelecký potenciál v modernom cirkusovom umení Ázie pre Cirque du Soleil ostáva nevyužitý. Nedá sa povedať, že Slnečný cirkus nevidí reálne dlhodobé investície do tejto časti sveta. V minulosti ostali nerealizované plány ďalšej rezidentnej show v Macao, či rezidentnej show v Dubai

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk
  • Kľúčové slová:


Môžete sledovať všetky reakcie na tento článok aj formou RSS 2.0 feed.

Diskusia

O Slnečnom cirkuse

Slnečný cirkus vznikol v kanadskom Montreale pred dvadsiatimi deviatimi rokmi. Svojím nevšedným umením dokázal nadchnúť divákov na celom svete. Hranicu zábavy posunul do nových dimenzií inovácie a dokonalosti, za čo získal množstvo ocenení. Jeho zakladateľ Guy Laliberty mu dal meno "Slnečný", pretože ho zaujala definícia Slnka ako symbolu mladosti, sily a energie. A presne taký je aj samotný cirkus. Jeho nápadité predstavenia sú originálnym synonymom krásy, talentu, odvahy a obdivuhodného ľudského úsilia.

  • antonie: Nic uzasnejdie son nevidela je to neopisatelny zazitok [...]
  • jakub: :( skoda :( [...]
  • jakub: Konecne :) [...]
  • Ján Nosko: Veľmi sa teším na vystúpenie KOOZA. Minulý mesiac som bol vo Wroclawe na Dralion, v januári na [...]
  • Ondrej: Neviete prosim, ci je sucastou Kooza pod Grand Chapiteau aj vystupenie "Wheel of death"? Alebo je to [...]

Kde je možné vidieť Slnečný cirkus

Najbližšie vystúpenia blízko Slovenska:

Od 4. Novembra do 8. Novembra 2015 - Viedeň show Varekai (lístky v predpredaji)