Zarkana – svetová premiéra

Autor: Zarkana 3 700 zobrazení

9 Jún 2011

V tomto roku 2011 Cirque du Soleil uvedie do svojho repertoáru tri svetové premiéry svojich pôvodných predstavení. Najväčšie očakávania nesie so sebou show Michael Jackson THE IMMORTAL World Tour – bude cestovať ako arénové turné v USA a Kanade. Slnečný cirkus otvorí aj rezidentnú show IRIS v Hollywoode. Tento článok je informácia o svetovej premiére predstavenia Zarkana v New Yorku.

zarkana-poster NEW YORK (November 9, 2010) – Cirque du Soleil predstavuje novú akrobatickú show s názvom Zarkana. Vzniká rezidentná show v legendárnej Radio City Music Hall v New Yorku svetovou premiérov práve dnes (dňa 9. júna 2011).  Predstavenie napísal a režíroval uznávaný divadelný a filmový režisér François Girard. Režisér filmov Silk a The Red Violin. François Girard je jeden z najoceňovanejších tvorcov Quebecu. Získal závideniahodnú medzinárodnú reputáciu v posledných rokoch. Je to horlivý milovník hudby. Známy je svojou tvorbou hybridných svetov, v ktorých hrá hudba rozhodujúcu úlohu. Jeho operná a divadelná tvorba je uznávaná pre svoju obrovskú muzikálnosť tak z hľadiska zvuku ako aj obrazu. Zarkana je po ZED v Tokyu druhou rezidentnou show tohto tvorcu.

Na tvorbe predstavenia Zarkana sa podieľali:

 • Guy Laliberté — umelecký šéf
 • François Girard — režisér a scenárista
 • Line Tremblay — umelecký šéf
 • Stéphane Roy — rekvizity a súpravy
 • Alan Hranitelj — návrh kostýmov
 • Nick Littlemore — skladateľ a hudobný riaditeľ
 • Debra Brown — choreografia
 • Elena Kolyadenko — choreografia
 • Alain Lortie — návrh osvetlenia
 • Raymond St-Jean — obsahový riaditeľ
 • Steven Dubuc — zvukový šéf
 • Florence Pot — šéf akrobacie pre vystúpenie
 • Danny Zen — technický šéf pre vybavenie
 • Eleni Uranis — makeup

Oficiálny predaj lístkov na túto show začal 22. novembra 2010. Lístky je možné zakúpiť prostredníctvom nasledujúceho odkazu. Cenovo sa pohybujú od 52$(4 kategória) až do 250-300$(premium/1 kategória).

Oficiálny popis predstavenia:

Cirque du Soleil vás pozýva do sveta Zarkany, prekrásna bizarná cesta s premiérou exkluzívne v Radio City Music Hall. Tento epický príbeh berie divákov do fantastického a vzrušujúceho sveta spolu s akrobaciou na najvyššej úrovni, originálnou živou hudbou a interaktivnými multimediálnymi elementami. Zarkana transformuje najkrajšie etapy sveta, do sveta nereálneho ako ho len Cirque du Soleil dokáže zobraziť.

Predstavenie režíruje medzinárodne uznávany François Girard (The Red Violin, Silk). V tejto novej produkcii sa predstavý 71 medzinárodných artistov nasledovaných Zarkom – kúzelník, ktorý hľadá svoju stratenú silu. Ocitá sa vo svete surrealistických a fascinujúcich bytostí. Hudbu pre túto show zložil Nick Littlemore pod dohľadom Sir Eltona Johna.

Aj keď je Zarkana popisovaná ako rezidentná show, už sú naplánované presuny. Zarkana sa nebude prezentovať len na jednom mieste, ale nebude ani klasickou putovnou show v arénach. Do apríla 2012 zmení svoj domáci stánok trikrát. Diváci Slnečného cirkusu budú môcť zavítať do sveta Zarkany v Radio City Music Hall, v Madrid Aréne a v The Kremlin Palace. Potom sa predstavenie vráti do New Yorku, alebo je možné, že bude na dlhší čas hosťovať aj v iných divadlách vhodných pre túto akrobatickú show.

Program:

New York, NY (Radio City Music Hall) USA od 9. júna 2011

Madrid (Madrid Arena) Španielsko od 9.novembra 2011 do 1. januára 2012

Moscow (The Kremlin Palace) Rusko od 2. februára 2012 do 26. apríla 2012

Radio City Music Hall

Radio City Music Hall bol otvorený v roku 1932. Budova divadla bola navrhnutá v štýle art deco architektom Edwardom Durrellom Stoneom a Donaldom Deskeyom (dizajnér interiéru). S celkovou kapacitou 6 000 sedadiel  na sedenie je Radio City Music Hall jedno z najväčších divadiel na svete. Na doskách tohto divadla sa predstavilo niekoľko zo svetovo uznávaných zabávačov, rokových kapiel, hudobníkov. Divadlo hostilo niekoľko z ocenených show a samozrejme legernárnych Rockettes. Budova bola v roku 1978 vyhlásená za národnú kultúrnu pamiatku.

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


Môžete sledovať všetky reakcie na tento článok aj formou RSS 2.0 feed.

1 komentár k téme Zarkana – svetová premiéra

Avatar

legnaw

10 08 2011 13:11

a huraaaa do Madridu….
(predsalen Moskva je pridraha a viza su drahe)

Diskusia

O Slnečnom cirkuse

Slnečný cirkus vznikol v kanadskom Montreale pred dvadsiatimi deviatimi rokmi. Svojím nevšedným umením dokázal nadchnúť divákov na celom svete. Hranicu zábavy posunul do nových dimenzií inovácie a dokonalosti, za čo získal množstvo ocenení. Jeho zakladateľ Guy Laliberty mu dal meno "Slnečný", pretože ho zaujala definícia Slnka ako symbolu mladosti, sily a energie. A presne taký je aj samotný cirkus. Jeho nápadité predstavenia sú originálnym synonymom krásy, talentu, odvahy a obdivuhodného ľudského úsilia.

 • antonie: Nic uzasnejdie son nevidela je to neopisatelny zazitok [...]
 • jakub: :( skoda :( [...]
 • jakub: Konecne :) [...]
 • Ján Nosko: Veľmi sa teším na vystúpenie KOOZA. Minulý mesiac som bol vo Wroclawe na Dralion, v januári na [...]
 • Ondrej: Neviete prosim, ci je sucastou Kooza pod Grand Chapiteau aj vystupenie "Wheel of death"? Alebo je to [...]

Kde je možné vidieť Slnečný cirkus

Najbližšie vystúpenia blízko Slovenska:

Od 4. Novembra do 8. Novembra 2015 - Viedeň show Varekai (lístky v predpredaji)