Zarkana – svetová premiéra

Matúš Kočiš
4 min čítania

[singlepic id=315 w=265 h=320 float=right]NEW YORK (November 9, 2010) – Cirque du Soleil predstavuje novú akrobatickú show s názvom Zarkana. Vzniká rezidentná show v legendárnej Radio City Music Hall v New Yorku svetovou premiérov práve dnes (dňa 9. júna 2011).  Predstavenie napísal a režíroval uznávaný divadelný a filmový režisér François Girard. Režisér filmov Silk a The Red Violin. François Girard je jeden z najoceňovanejších tvorcov Quebecu. Získal závideniahodnú medzinárodnú reputáciu v posledných rokoch. Je to horlivý milovník hudby. Známy je svojou tvorbou hybridných svetov, v ktorých hrá hudba rozhodujúcu úlohu. Jeho operná a divadelná tvorba je uznávaná pre svoju obrovskú muzikálnosť tak z hľadiska zvuku ako aj obrazu. Zarkana je po ZED v Tokyu druhou rezidentnou show tohto tvorcu.

Na tvorbe predstavenia Zarkana sa podieľali:

 • Guy Laliberté — umelecký šéf
 • François Girard — režisér a scenárista
 • Line Tremblay — umelecký šéf
 • Stéphane Roy — rekvizity a súpravy
 • Alan Hranitelj — návrh kostýmov
 • Nick Littlemore — skladateľ a hudobný riaditeľ
 • Debra Brown — choreografia
 • Elena Kolyadenko — choreografia
 • Alain Lortie — návrh osvetlenia
 • Raymond St-Jean — obsahový riaditeľ
 • Steven Dubuc — zvukový šéf
 • Florence Pot — šéf akrobacie pre vystúpenie
 • Danny Zen — technický šéf pre vybavenie
 • Eleni Uranis — makeup

Oficiálny predaj lístkov na túto show začal 22. novembra 2010. Lístky je možné zakúpiť prostredníctvom nasledujúceho odkazu. Cenovo sa pohybujú od 52$(4 kategória) až do 250-300$(premium/1 kategória).

Oficiálny popis predstavenia:

Cirque du Soleil vás pozýva do sveta Zarkany, prekrásna bizarná cesta s premiérou exkluzívne v Radio City Music Hall. Tento epický príbeh berie divákov do fantastického a vzrušujúceho sveta spolu s akrobaciou na najvyššej úrovni, originálnou živou hudbou a interaktivnými multimediálnymi elementami. Zarkana transformuje najkrajšie etapy sveta, do sveta nereálneho ako ho len Cirque du Soleil dokáže zobraziť.

Predstavenie režíruje medzinárodne uznávany François Girard (The Red Violin, Silk). V tejto novej produkcii sa predstavý 71 medzinárodných artistov nasledovaných Zarkom – kúzelník, ktorý hľadá svoju stratenú silu. Ocitá sa vo svete surrealistických a fascinujúcich bytostí. Hudbu pre túto show zložil Nick Littlemore pod dohľadom Sir Eltona Johna.

Aj keď je Zarkana popisovaná ako rezidentná show, už sú naplánované presuny. Zarkana sa nebude prezentovať len na jednom mieste, ale nebude ani klasickou putovnou show v arénach. Do apríla 2012 zmení svoj domáci stánok trikrát. Diváci Slnečného cirkusu budú môcť zavítať do sveta Zarkany v Radio City Music Hall, v Madrid Aréne a v The Kremlin Palace. Potom sa predstavenie vráti do New Yorku, alebo je možné, že bude na dlhší čas hosťovať aj v iných divadlách vhodných pre túto akrobatickú show.

Program:

New York, NY (Radio City Music Hall) USA od 9. júna 2011

Madrid (Madrid Arena) Španielsko od 9.novembra 2011 do 1. januára 2012

Moscow (The Kremlin Palace) Rusko od 2. februára 2012 do 26. apríla 2012

Radio City Music Hall

Radio City Music Hall bol otvorený v roku 1932. Budova divadla bola navrhnutá v štýle art deco architektom Edwardom Durrellom Stoneom a Donaldom Deskeyom (dizajnér interiéru). S celkovou kapacitou 6 000 sedadiel  na sedenie je Radio City Music Hall jedno z najväčších divadiel na svete. Na doskách tohto divadla sa predstavilo niekoľko zo svetovo uznávaných zabávačov, rokových kapiel, hudobníkov. Divadlo hostilo niekoľko z ocenených show a samozrejme legernárnych Rockettes. Budova bola v roku 1978 vyhlásená za národnú kultúrnu pamiatku.

kľúčové slová: , ,
zdieľať tento článok
1 komentár
 • a huraaaa do Madridu….
  (predsalen Moskva je pridraha a viza su drahe)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *