PortAventura a Cirque podpísali 5 ročnú spoluprácu

Autor: o Slnečnom cirkuse 2 187 zobrazení

4 Dec 2014

Blízko Barcelóny sa nachádza zábavný park PortAventura a práve sem Cirque du Soleil v období najbližších piatich rokov umiestní itinerár niektorých putovných show. Vychádza to z partnerstva medzi PortAventura Resort a Cirque du Soleil, ktoré sa v týchto dňoch zverejnilo

PortAventura Resort a Cirque du Soleil podpísali päťročnú dohodu o vzájomnom partnerstve, ktorá prinesie letnú turistickú základňu Slnečného cirkusu v tonto zábavnom rezorte.

PortAventura bol prvý európsky rezort, ktorý hostil putovnú show. V júli a auguste 2014 to bola show Kooza, ktorú videlo viac než 100 000 divákov.

Charles Décarie (Chief Operation Officer) z cirkusu to okomentoval “Cirque du Soleil je veľmi potešený, že takto môže potvrdiť 5 ročnú spoluprácu s PortAventura Resort. Dáva tak najavo, že Španielsko a španielskí fanúšikovia sú dôležití pre budúcnosť našej spoločnosti.”.

Prvá putovná show z repertoára Slnečného cirkusu bude Amaluna, ktorá bude mať v Španielsku premiéru v lete 2015 ako súčasť osláv 20 výročia v zábavnom partku PortAventura.

Táto nová dohoda je súčasťou stratégie rezortu, ktorá počíta s investíciou 125 miliónov Eur od roku 2010.

Fernando Aldecoa, generálny riaditeľ Operácii a Financií PortAventura Rezort vysvetľuje: “Toto partnerstvo predstavuje ďalší krok v našej stratégii stať sa najlepšou rodinnou destináciou v Európe, podľa modelu Sentosa Insland (Singapur), Orlando (USA)”.

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


Môžete sledovať všetky reakcie na tento článok aj formou RSS 2.0 feed.

Diskusia

O Slnečnom cirkuse

Slnečný cirkus vznikol v kanadskom Montreale pred dvadsiatimi deviatimi rokmi. Svojím nevšedným umením dokázal nadchnúť divákov na celom svete. Hranicu zábavy posunul do nových dimenzií inovácie a dokonalosti, za čo získal množstvo ocenení. Jeho zakladateľ Guy Laliberty mu dal meno "Slnečný", pretože ho zaujala definícia Slnka ako symbolu mladosti, sily a energie. A presne taký je aj samotný cirkus. Jeho nápadité predstavenia sú originálnym synonymom krásy, talentu, odvahy a obdivuhodného ľudského úsilia.

  • antonie: Nic uzasnejdie son nevidela je to neopisatelny zazitok [...]
  • jakub: :( skoda :( [...]
  • jakub: Konecne :) [...]
  • Ján Nosko: Veľmi sa teším na vystúpenie KOOZA. Minulý mesiac som bol vo Wroclawe na Dralion, v januári na [...]
  • Ondrej: Neviete prosim, ci je sucastou Kooza pod Grand Chapiteau aj vystupenie "Wheel of death"? Alebo je to [...]

Kde je možné vidieť Slnečný cirkus

Najbližšie vystúpenia blízko Slovenska:

Od 4. Novembra do 8. Novembra 2015 - Viedeň show Varekai (lístky v predpredaji)