Quidam a Alegria vytvoria v Európe malé Las Vegas

Autor: Alegria| Quidam 3 284 zobrazení

15 Nov 2012

Pri počte 19 kontinuálnych show z produkcie Cirque du Soleil prezentujúcich sa po celom svete, bude možné v priebehu piatich dní naživo vidieť v septembri 2013 blízko seba dve rôzne cirkusové show Slnečného cirkusu, k čomu dochádza len v Las Vegas. Je veľmi zaujímave, že k takejto náhode dochádza práve v blízkosti nás v okruhu miest Bratislavy a Viedne.

Od 11. septembra do 15 septembra 2013 bude možné vo vzdialenosti cca 78 km a hodinovej cesty autom naraziť na dva kontinuálne prebiehajúce predstavenia Cirque du Soleil. Nie je vylúčené že v priebehu troch dní budete môcť naživo zažiť dve pôvodné a najstaršie produkcie Slnečného cirkusu. V spomenutých dátumoch očakávame v Bratislave show Alegría a vo Viedni show Quidam.

Len v Las Vegas je možné v okruhu 3 km naraziť až na 7 rôznych predstavení Cirque du Soleil (predstavenia v Las Vegas). Zdá sa, že v Las Vegas je cirkus viac doma ako v Montreale. Nikde inde na svete nedochádza k tomu, aby dva rozdielne predstavenia boli v tom istom meste a od seba vzdialené 60 km. Aj keď úplne vylúčené to nie je pri počte trinástich cestujúcich predstavení, z ktorých každé jedno má vlastný tour plán, stretnutie v takejto blízkosti je stredobodom pozornosti.

Alegría (1994) – oficiálny popis predstavenia:

Názov vychádza zo španielskeho slova – radosť, veselosť, jasanie. Predstavenie zobrazuje premeny spoločnosti počas celých stáročí.

Alegría je jedna z najpopulárnejších cestujúcich show Slnečného cirkusu, uvedená roku 1994. Rozpráva príbeh o nádeji a vytrvalosti. Hlavnou témou Alegríe je zneužitie moci, či už kráľmi, tyranmi alebo diktátormi. Show má za cieľ inšpirovať divákov, aby sa snažili byť lepšími jednotlivcami a zároveň pracovali spoločne pre prospech všetkých. Ponúka nahliadnuť do hrôz minulosti i veľkých možností budúcnosti. ukazuje však aj podivuhodné akrobatické výkony a možnosti ľudského tela.

Show je sprevádzaná pôvodnou naživo hranou hudbou a vystupujú v nej iba ľudia. Základná línia predstavenia zostáva rovnaká, jednotliví účinkujúci a konkrétne zloženie scén sa však často obmieňa.

Alegría je jednou z najpopulárnejších predstavení Slnečného cirkusu vôbec a najžiadanejšou show v Európe.

Quidam (1996) – oficiálny popis predstavenia:

Quidam (ktosi, fran.), je príbeh osamotenej postavy stojacej na rohu ulice. Príbeh človeka, ktorý sa prestal ponáhľať. Môže to byť každý. Niekto, kto prišiel, pohybuje sa a žije v našej spoločnosti plnej anonymity. Člen z davu, jeden z tichej väčšiny. Jeden, kto koná, spieva a sníva za nás všetkých. Toto je Ktosi, koho Cirque du Soleil oslavuje.

Mladé dievča zúri. Videla už všetko, čo sa tu dá vidieť a jej život stratil všetok význam. Jej zlosť otriasla jej malým svetom a nájde samu seba až vo svete pána Ktosi. Nadviaže kontakt s veselým sprievodcom takisto ako s iným charakterom, viac tajomným, kto sa ju pokúsi oklamať s nezvyčajnosťou, rozrušovaním a zastrašovaním.

Oba predstavenia ste mohli sledovať v Slovenskej televízii zo záznamu natočeného zo živého vystúpenia len niekoľko rokov po ich premiére. Po tak dlhom čase, sa akty mierne zmenili, vymenili sa akrobati a herci a je preto veľmi zaujímavé sledovať takto odprezentovanú show. FAN Klub Slnečného cirkusu bude na termín 11 a 12 septembra 2013 organizovať akciu v dvoch dňoch vidieť dve rôzne veľkolepé predstavenia nového cirkusu.

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


Môžete sledovať všetky reakcie na tento článok aj formou RSS 2.0 feed.

Diskusia

O Slnečnom cirkuse

Slnečný cirkus vznikol v kanadskom Montreale pred dvadsiatimi deviatimi rokmi. Svojím nevšedným umením dokázal nadchnúť divákov na celom svete. Hranicu zábavy posunul do nových dimenzií inovácie a dokonalosti, za čo získal množstvo ocenení. Jeho zakladateľ Guy Laliberty mu dal meno "Slnečný", pretože ho zaujala definícia Slnka ako symbolu mladosti, sily a energie. A presne taký je aj samotný cirkus. Jeho nápadité predstavenia sú originálnym synonymom krásy, talentu, odvahy a obdivuhodného ľudského úsilia.

  • antonie: Nic uzasnejdie son nevidela je to neopisatelny zazitok [...]
  • jakub: :( skoda :( [...]
  • jakub: Konecne :) [...]
  • Ján Nosko: Veľmi sa teším na vystúpenie KOOZA. Minulý mesiac som bol vo Wroclawe na Dralion, v januári na [...]
  • Ondrej: Neviete prosim, ci je sucastou Kooza pod Grand Chapiteau aj vystupenie "Wheel of death"? Alebo je to [...]

Kde je možné vidieť Slnečný cirkus

Najbližšie vystúpenia blízko Slovenska:

Od 4. Novembra do 8. Novembra 2015 - Viedeň show Varekai (lístky v predpredaji)