Slnečný cirkus po tretíkrát v Bratislave

Autor: Quidam| Show 5 132 zobrazení

11 Jan 2015

Originálny nový cirkus s oslnivo kvalitnou umeleckou zábavou neobchádza ani Slovensko a už tretíkrát nám umožní v Bratislave zažiť neopakovateľný zážitok. Slnečný cirkus uvádza Quidam v bratislavskej Slovnaft Aréne

Ako všetci vieme, už po tretí krát nás svojou návštevov poctil kanadský Cirque du Soleil.

Prvýkrát nás svojou návštevou prekvapil v roku 2012 s farebným a energickým predstavením Saltimbanco, ktorá koncom daného roku mala svoju svetovú derniéru (Finale 31. december 2012) .

V roku 2013 mohlo slovenské publikum vidieť jedno s najznámejších predstavení od produkcie Cirque du Soleil, ktoré poznal skoro každý aj nie pohybujúci sa vo svete cirkusu – Alegría. Táto show taktiež mala svoju derniéru v danom roku (Finale 29. december 2013).

A tento rok už o niekoľko dní k nám z predošlej zástávky Bukerešti (Rumúnsko) pricestuje/priletí predstavenie QUIDAM. Na Slovensku odohrá 7 neuveriteľných predstavení (5.2.-8.2.), obvikle v Slovnaft Aréne v Bratislave. Slováci si môžu zakúpiť vstupenky už od minulého roka v rozmedzí od 29€ do 89€.

Quidam mal svetovú premiéru v Montreale pod Grand Chapiteau v apríli 1996. Odvtedy precestoval súbor päť kontinentov a jeho vystúpenie videli milióny divákov. V decembri 2010 Quidam začal prezentovať svoj úchvatný program vo veľkých arénach po celej Severnej Amerike. Medzinárodné zoskupenie tvorí 52 špičkových akrobatov, hudobníkov, spevákov a iných ľudí podieľajúcich sa na unikátnom predstavení.

Predstavenie s cirkusovými akrobaciami je na pozadí príbehu malej znudenej Zoé, ktorej rodičia ju ignorujú a sú apatickí. Jej život stratil zmysel. Pri hľadaní tohto zmyslu vkĺzne do imaginárneho sveta – do sveta Quidam, kde stretáva rôzne postavy, ktoré ju povzbudzujú v jej oslobodení svojej duše.

Quidam (latinsky niekto, niečo) je bezmenný okoloidúci, osamotená figúra potĺkajúca sa na rohu ulice, je to osoba, ktorú ľahko pohltí dav. Môže to byť hocikto, hocičo. Je to niekto, kto prehovára k srdcu našej anonymnej spoločnosti. Je to člen davu, tichej majority. Je to niekto, kto kričí, spieva a sníva v nás všetkých. Toto je Quidam!

Je dôležité podotknúť že Cirque du Soleil si slovenské publikum obľúbil a už teraz sa na Slovákov veľmi tešia, ako aj podotkol Mark Ward – súčasná poslava Johna, ktorá je už teraz vďaka jeho dlhému pôsobeniu v Quidame premenovaná na Mark – ,,We are all very excited and look forward to being in Slovakia with the show for the first time!” v preklade – Sme všetci veľmi radi a tešíme sa, že budeme na Slovensku so show po prvýkrát.

Ak ešte nemáte lístky, stále sú v predaju ticketportálu.

 

 

 

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


Môžete sledovať všetky reakcie na tento článok aj formou RSS 2.0 feed.

1 komentár k téme Slnečný cirkus po tretíkrát v Bratislave

Avatar

jakub

12 01 2015 22:29

Konecne :)

Diskusia

O Slnečnom cirkuse

Slnečný cirkus vznikol v kanadskom Montreale pred dvadsiatimi deviatimi rokmi. Svojím nevšedným umením dokázal nadchnúť divákov na celom svete. Hranicu zábavy posunul do nových dimenzií inovácie a dokonalosti, za čo získal množstvo ocenení. Jeho zakladateľ Guy Laliberty mu dal meno "Slnečný", pretože ho zaujala definícia Slnka ako symbolu mladosti, sily a energie. A presne taký je aj samotný cirkus. Jeho nápadité predstavenia sú originálnym synonymom krásy, talentu, odvahy a obdivuhodného ľudského úsilia.

  • antonie: Nic uzasnejdie son nevidela je to neopisatelny zazitok [...]
  • jakub: :( skoda :( [...]
  • jakub: Konecne :) [...]
  • Ján Nosko: Veľmi sa teším na vystúpenie KOOZA. Minulý mesiac som bol vo Wroclawe na Dralion, v januári na [...]
  • Ondrej: Neviete prosim, ci je sucastou Kooza pod Grand Chapiteau aj vystupenie "Wheel of death"? Alebo je to [...]

Kde je možné vidieť Slnečný cirkus

Najbližšie vystúpenia blízko Slovenska:

Od 4. Novembra do 8. Novembra 2015 - Viedeň show Varekai (lístky v predpredaji)